Nureddin Nebati’ye Vedat Milor’dan ‘Silifke yoğurdu’ yanıtı: “Yine çok isabetli bir yorum”

Gastronomi muharriri Vedat Milor, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “koyun eti” yorumunun akabinde yaptığı “Silifke yoğurdu” yorumunu paylaşarak, “Bu miting metinlerini ben yazmıyorum” dedi.

Hazine Bakan Nebati, geçen günlerde et fiyatlarının pahalılığı ile ilgili olarak, “Türkiye’de damak tadı değişti. Koyun eti ucuz lakin tercih edilmiyor, kokusundan dolayı” demişti. Nebati’nin koyun eti yorumunun akabinde Twitter kullanıcıları Vedat Milor’un yorumunu merak etmişti. Twitter’dan bir paylaşım yapan Milor, “Koyun eti kokulu mu olur kokusuz mu? Bana daima ‘siyaset yapma, yemeğini yorumla’ diye diye, siyaset yapmadan yemek yorumlayamaz hale geldik!” yorumunu yaptmıştı.

KOYUN ETİNDEN SONRA SİLİFKE YOĞURDU

Koyun eti yorumunun akabinde Bakan Nebati’den artık de “Silifke yoğurdu” yorumu geldi.

Nebati, Mersin’in Silifke ilçesinde yaptığı konuşmada “Silifke yoğurdu kavurmayla hoş olurmuş. Ben de Erdemli’den peynirli, patatesli sıkma bazlamamı yerim, beklerim Kurban Bayramı’nda etle yoğurdumu yerim” dedi.

“MİTİNG METİNLERİNİ BEN YAZMIYORUM”

Milor da Twitter hesabından Nebati’nin konuşmasını alıntılayarak şunları yazdı:

“Evet, farkındayım. Koyun eti yorumundan sonra tekrar çok isabetli bir yorum. Lakin hayır, söylentiler gerçek değil. Bu miting metinlerini ben yazmıyorum.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir