Özdağ: “Mansur Bey ‘Belediye Başkanı Kalıp Çöpleri Temizleyeceğim’ Diyorsa Onun Meselesi”

Daha evvel Millet İttifakı’na Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adayı göstermeleri için davet yapan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ‘Mansur Beyefendi aday olmak istemiyorsa olmaz ne yapalım. ‘Belediye lideri kalıp çöpleri temizleyeceğim’ diyorsa o da onun meselesi’ dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın cumhurbaşkanı adaylığı muhalefete pek çok defa davet yapan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Yavaş’ın adaylığıyla ilgili tartışma yaratan tabirler kullandı.

Özdağ, katıldığı bir televizyon programında Mansur Bey’in Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda bir talebiniz ya niyetiniz var mı?’ sorusuna şöyle cevap verdi:

‘Aylardan beri Mansur Bey’i benim dışımda destekleyen biri yok. Benim kadar Mansur Beyefendi kendisini desteklemiyor ancak benim de bir hududum var. Mansur Beyefendi aday olmak istemiyorsa, aday olmak istemiyor ne yapalım. Ben belediye lideri olarak kalıp İstanbul’un, Ankara’nın çöplerini temizleyeceğim diyorsan o da onun sıkıntısı. Fakat cumhurbaşkanı olmak tıpkı vakitte bir iddiayı gerektirir. 

“Cesur davranmasının vakti gelmiş geçiyor” ?

‘Sayın Mansur Yavaş’ın bu argümanla Türk halkının önüne çıkıp takviye istemesi lazım’ diyen Özdağ, şöyle devam etti:

‘Ben Kemal Bey’den müsaade almadan cumhurbaşkanı adayı olmam…’ Şayet Kemal Bey’den müsaade almadan aday dahi olamıyorsanız bu ülkeyi yönetme savına aslında sahip olamazsınız. O yüzden Mansur Bey’in artık bahadır davranmasının vakti gelmiş geçiyor.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir