Nihat Kahveci’den Fenerbahçe yorumu! “Jorge Jesus ‘bundan bir şey olmaz gitsin’ demiştir, tarihinde bu kadar kötüsünü görmedim”

TRT Spor yorumcusu Nihat Kahveci, Fenerbahçe’nin 1-0 geriye düşmesine karşın Medipol Başakşehir’i 2-1 mağlup ederek şampiyonluk yolunda kritik bir virajı kayıpsız dönmesini kıymetlendirdi.

İşte Nihat Kahveci’nin kelamları:

Fenerbahçeli taraftarlara seslenmek istiyorum. Rahat bir maç izlemek istiyorlarsa 75’ten sonra açsınlar televizyonu. O vakte kadar 1-0 yahut 1-1 oluyor. Geri çevirmeyi de övmemiz lazım ancak bu oyunla ne kadar gidecek o da merak konusu.

88’de gol Pedro. 87’de adım üzere eminim, adım Nihat. “Jesus gitsin bundan sonra bir şey olmaz” demiştir. Pedro golü attı, uzatma kaç dakika olacak dediler, onu derken Valencia orada yaptı bir şeyler. Pedro çıktı ve attı golünü.

Pedro, neredeyse birinci geldiği gün güzel maç oynadı, uygun futbolcu ancak formsuzdu. En kritik anda çıkıp golünü attı. Formsuz İrfan çıktı geçen hafta asistini yaptı. Crespo birebir formda. Bir gün evvel Galatasaray kazanıyor, baskıyı hisseden Fenerbahçe o denli yahut bu türlü kazandı lakin taraftar gerilim yaşıyor. Jesus bile depar atıyor artık.

Sevgili hocam seçtiğin birinci 11’e karşın oyuncu değişikliklerine karşın kazanıyor. Bunda başroldeki oyuncular var. Bir sefer Valencia işin içinde, sonuna kadar isyan ediyor. İrfan’ın isyanı vardı geçen maçta. Bazen diyorum, amatör ruhu bazen çıkaracaksın. Son 2 haftadır bu amatör ruh çıktığı için bu galibiyetler geliyor.

Nereye kadar bu türlü gidecek? 87’de konuşulanlarla 90+3’ten sonra konuşulanlar değişir ancak 87’den sonra oynanan berbat oyun da tahlil edilmeli. Bana nazaran Arda birinci 11’de çıktı sürpriz oldu zira Arda sonradan oyuna girip yeterli maç çıkarsa da birinci 11’de oynamıyordu. Ankaragücü maçında mükemmel birinci yarı oynadı tekrar çıktı. Bu maçta Arda çıktı Pedro girdi de maç çevrildi demesin kimse. Rossi çıktı Pedro çıktı desinler. Bu algıdır. Arda çıktı 2 gol oldu algısına da katılmam.

Oosterwolde’yi neden oynattın adam sakatlıktan çıkmış. Düzgün değilsin Oosterwolde. Ne kalite olarak, ne fizik olarak güzel değilsin. Topla buluşacağın yeri de kaçırıyorsun topla çıkarken de yanılgı yapıyorsun. Dikkat ettim hepsini kaptırdı. Rossi ile birlikte Fenerbahçe tarihinde bu kadar makus bir sol kanat performansı görmedim ben. Samet yalnızca artık değil, 7 maçtır oynuyor ve performansı âlâ değil. Almışsın ve oynatıyorsun, 7 maç oynattıktan sonra hala uygun değilse bunu sorarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir