Doğukan Emeksiz’den Y.Malatyaspor’a yanıt

TFF 1. Lig’den çekildiğini açıklayan Yeni Malatyaspor’da kontratını tek taraflı fesheden Doğukan Emeksiz kulübüne karşılık verdi.

23 yaşındaki futbolcu sarsıntıdan 1 ay evvel kulübüne ihtarname çektiğini lakin Yeni Malatyaspor Lideri Ahmet Yalman’ın kendisini tehdit ettiğini buna karşın yaşanan sarsıntıdan ötürü kulübünde kalmayı istediğini söyledi. Yeni Malatyaspor’un ligden çekilme talebi sonrasında Doğukan Emeksiz kontratını tek taraflı feshettiğini açıkladı.

Doğukan Emeksiz’in Yeni Malatyaspor’a yanıtı

Doğukan Emeksiz toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla eski kulübü Yeni Malatyaspor’a yanıt verdi

“Belirtmek isterim ki, ülkemizde yaşanan sarsıntı felaketinden 1 ay evvel yasal hakkımı kullanarak kulübümün üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmesini, aksi halde mukavelemi feshedeceğime yönelik ihtarname gönderdim.

İhtarnameden haberdar olan kulüp liderimiz bana ağza alınmayacak küfürler etti ve takım dışı bırakacağı konusunda tehdit etti. Ben sükuntimi koruyarak işimi yapmaya devam ettim. Kulübün verilen 30 günlük mühlet içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmedi. Buna karşın yaşanan sarsıntı felaketi nedeniyle Kulüp Lideri Ahmet Yaman’ı arayarak dönem sonuna kadar kulübümde kalıp, bir kuruş bile almadan dönem sonuna kadar savaşacağımı söyledim. En hakikat kararın bu olacağını düşündük. Gelinen süreçte Yeni Malatyaspor’un ligden çekileceğini bildirmesi ve bunun katılaşması nedeniyle fesih hakkımın son gününde fesih hakkımı kullandım. Şayet Yeni Malatyaspor lige devam etseydi, katiyetle kontratımı feshetmeyecek ve orada dönemi tamamlayacaktım. Tıpkı vakitte grup ligden çekildiği için sın 3 ayı kalan kontratım otomatik olarak sona erdi. Bu nedenle Yeni Malatyaspor’un yapmış olduğu bu karalama kampanyasından ötürü son derece üzgün olduğumu belitirim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir