Bursa’da asayiş denetimleri sürüyor

BURSA (İGFA) – Bursa Vilayet Emniyet Müdürlüğü vilayet genelinde Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Çevik Kuvvet, TEM, KOM, Narkotik Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü işçileri ile Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü işçilerinin iştirakiyle “Sabit Yol, Park ve Bahçe Uygulamaları” gerçekleştirdi.

Bir saat süren sabit yol uygulamasında 5 bin 11 şahsın UYAP sorgulaması yapıldı. Üzerlerinde uyuşturucu unsur, ruhsatsız silah, kurusıkı tabanca, fişek bulunan ve çeşitli hatalardan aranan toplam 12 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şahısların üzerlerinde yapılan aramalarda; 3 adet ruhsatsız silah ve 38 adet fişek, 1 adet kurusıkı silah, 35 gr esrar unsuru ele geçirildi.

Alınan bilgiye nazaran birebir saatteki uygulamalarda 2 bin 646 araç denetim eden gruplar, 27 araç şoförüne 143 bin 300 TL idari para cezası uyguladı.

Park ve Bahçe Uygulamalarında ise 450 şahsın UYAP sorgulaması yapılırken, bir şahsın üzerinde 4,5 gr metamfetamin unsuru ele geçirildi. Uygulamada bir çalıntı motor ile birlikte şüphelisi yakalanarak ilgili üniteye teslim edildi. Bu ortada uygulamada 23 araç denetimin de rastgele bir aksiliğe rastlanmadı.

Ekipler, uygulamaların çeşitli noktalarda devam edeceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir