İsmail Saymaz: AK Parti’nin Suriye’de iç savaşa sorumsuzca taraf olmasının kanlı ve acı sonuçlarını daha ne kadar yaşayacağız?

Halk TV yazarı İsmail Saymaz

“Albashir’in dört ay yakalanmadan İstanbul’da kaçak yaşaması ve atölyede çalışması nasıl mümkün olabiliyor? Türkiye’deki Suriyeli ağında kaç Albashir var, biliyor muyuz? Ne zaman… Nerede patlayacaklar, haberdar mıyız? Orta Asya ve Kafkasya ağlarında uyuyan kaç hücre var, farkında mıyız? Değiliz. AK Parti’nin Suriye’de iç savaşa sorumsuzca taraf olmasının kanlı ve acı sonuçlarını daha ne kadar yaşayacağız?” sorularını gündeme getiren Saymaz, şunları kaydetti:

“Bu taarruz, görünürde askeri bir maksada yönelmiyor, besbelli bir siyasi gaye taşımıyor. Varsa da tabirler alındıktan sonra öğreneceğiz. Tahminen de hiç öğrenemeyeceğiz.

Bakan Soylu dağda PKK’lı sayısının 120’nin altına düştüğüyle ve ayakkabı numaralarına kadar bilmekle övünedursun; kentlerde bir ayda iki bombalı atak gerçekleştirildi ve en az yedi insanımızı kaybettik. Kör terör sürecek mi, bilmiyoruz. Sanırım… Yaşayıp göreceğiz.”

Yazının tamamını okumak için .

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir