Türkiye Varlık Fonu, 790 milyon Euro kredi aldı

Türkiye Varlık Fonu (TVF), 9 ülkeden 11 bankanın iştirakiyle 790 milyon Euro meblağında 2 yıl vadeli sendikasyon kredi mutabakatı imzaladı.

TVF’den yapılan açıklamaya nazaran, mutabakata 16 Mart’ta günü imza atıldı. Açıklamada, “Akbank T.A.S Malta Şubesi, Standard Chartered Bank ve Atlantic Forfaitierungs AG sürece yeni bankalar olarak katıldı. Kelam konusu iki yıl vadeli kredinin yıllık faiz oranı EURIBOR(Euro Bankalararası Faiz Oranı)+Yüzde 4,25 olarak gerçekleşti” denildi.

Anlaşmada 11 bankanın yer aldığı aktarılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“ICBC ve Emirates NBD Capital Limited’in ortak koordinatörlüğünde gerçekleşen süreçte, ICBC önder talep toplayıcı, Emirates NBD talep toplayıcı, dokümantasyon casusu ve kredi temsilcisi olarak misyon aldı. Sendikasyon kredisine ICBC kıdemli yetkilendirilmiş önder düzenleyici, Akbank T.A.S. Malta Şubesi, Emirates NBD Bank (P.J.S.C.), ING, Qatar National Bank (Q.P.S.C.) yetkilendirilmiş başkan düzenleyici olarak; BBVA, Societe Generale, Standard Chartered Bank, Citibank, Bank of America Europe Designated Activity Company ve Atlantic Forfaitierungs AG de önder düzenleyici olarak katıldı.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir