Turistik eşya sektörü İstanbul’da buluşuyor

İSTANBUL (İGFA) – Turistik ikramlık ve hatıra eşya kesimi, Türkiye’nin 56 milyar dolar olması beklenen 2023 yılı turizm gelirinin yaklaşık yüzde 30’una karşılık gelen 15 milyar doları tek başına karşılıyor.

Rota Exhibition Türkiye Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü George Panorgias, Türkiye’nin turizm alanında büyük bir gelişme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Rota olarak Türkiye’nin üretim gücüne en başından itibaren inandıklarını belirterek, üç yıldır dünyanın en uygunları ile Türkiye’nin en güzellerini Souvenir Expo Türkiye Turistik İkramlık ve Hatıra Eşya Fuarı’nda bir ortaya getirdiklerini söyledi.

Souvenir Expo Türkiye’nin 14-17 Aralık 2023 tarihleri ortasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 3 salonda düzenleneceğini belirten Panorgias, üretici firmalarla direkt temas kurmak ve fuara özel, avantajlı fiyatlardan yararlanmak, pazardaki en yeni eserleri görebilmek, kesime dair bilgi birikimini artırmak ve iş ilişkileri ile etrafını geliştirmek isteyen souvenir profesyonellerini Aralık ayında fuara beklediklerini söyledi.

Souvenir Expo Türkiye Fuarı’nda bu yıl; genelde turistlerin Türkiye’ye geldikleri vakit satın aldıkları kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu üzere ikramlık eserler, mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü üzere yaz modası, baklava, lokum, Türk kahvesi üzere besin eserleri, zeytin, zeytinyağı, sabun üzere doğal ve organik eserler, promosyon materyalleri, valiz, çanta, kemer, deri aksesuarlar ve dekorasyon eserlerinin sergilenmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir