Turan Çömez’den Saray kulisi: Erdoğan, ‘Muhalefet belki kazanır ama iktidarları 2 yıldan daha uzun sürmez’ demiş!

T24 Haber Merkezi

İyi Parti Genel Lider Başdanışmanı Turan Çömez, katıldığı canlı yayında Beştepe’den kulis bilgisi verdi. Çömez, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefetin seçimi kazanma mümkünlüğünü göz arkası etmediğini ve yakın etrafına, “Kazansalar da iktidarları 1 buçuk, 2 yıldan daha uzun sürmez” dediğini aktardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski tabibi ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Halk TV’de ‘Kayda Geçsin’ programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Saray’da ‘Biz bütün bunları yaparsak, seçimi kazanırız’  kanaatinin hakim olduğunu söyleyen Çömez, Erdoğan’ın çok yakın bir arkadaşına, ‘Biz bu işi ne yapar eder alırız’ dediğini aktardı. 

“Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında lakin kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var” diyen Çömez, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yeri gelmişken söyleyeyim, siz gazeteciler ‘kulis bilgisi’ diyorsunuz. Ben de ‘saray bilgisi’ vereyim size. Benim eski dostlarım olduğu için vakit zaman Saray’ın koridorundaki tasaları, dehşetleri, planları vakit zaman kıymetlendiriyoruz arkadaşlarla. 

Saray’da ‘Biz bütün bunları yaparsak, seçimi kazanırız’ kanaati hakim. Hatta Sayın Erdoğan çok yakın bir arkadaşına, ‘Biz bu işi ne yapar eder alırız’ üzere bir tabirde bulunmuş.

Arkadaş da ‘Muhalefetin hiç mi bahtı yok?’ diye sormuş kendisine. ‘Belki kazanırlar ama’ demiş, ‘kazanırlarsa da 1 buçuk 2 yıldan daha fazla sürmez onların iktidarı’ üzere bir tabirde bulunmuş.

Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında lakin kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir