TOKİ kura sonuçları: Samsun ve Amasya TOKİ sonuçları belli oluyor

İlk üç etap sonuçları geçtiğimiz hafta tamamlandı, 30 vilayetteki hak sahipleri kura çekimi belirlendi. Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından açıklanan takvime nazaran TOKİ sonuçları dördüncü etabı ile sürüyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI 12 ARALIK – 19 ARALIK’TA BELİRLENECEK

Dördüncü etap toplumsal konut kura çekilişi, 12-19 Aralık tarihleri ortasında 7 vilayette 15 bin 556 konut için yapılacak . 12 Aralık prestijiyle Samsun’da başlayacak dördüncü etap kura çekilişi 19 Aralık’a kadar devam edecek.

12-14 Aralık Samsun 4 bin 450 konut,

13 Aralık Amasya 1150 konut,

14-15 Aralık Çorum 2 bin 160 konut

15-16 Aralık Ordu 2 bin 50 konut

16-18 Aralık Sivas 2 bin 706 konut

17 Aralık Giresun 1550 konut

19 Aralık Toka 1500 konut

Proje kapsamında, 81 vilayette 250 bin toplumsal konutun kuralarının Mart 2023’e kadar etaplar halinde çekilmesi ve hak sahiplerinin belirlenmesi planlanıyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI CANLI İZLE

TOKİ KURA ÇEKİMİ CANLI YAYINI NASIL İZLENİR?

TOKİ kura çekimi belirtilen tarihlerde başlayacak. TOKİ kura canlı yayını www.toki.tv adresinde yahut resmi YouTube kanalından izlenilecek.

TOKİ KURA ÇEKİMİNDE ÜÇ ETAP TAMAMLANDI

Üçüncü etap kura çekimi, 1-7 Aralık tarihleri ortasında 7 vilayette 13 bin 807 konut için yapıldı. Kura çekimi Bolu, Karaman, Düzce, Konya, Zonguldak, Bartın, Karabük’te noter huzurunda gerçekleştirildi.

İlk üç etap sonrasında kurada, 1.220 şehit ailesi ve gazi, 5 bin 408 engelli, 14 bin 495 emekli, 20 bin 856 genç ve 18 bin 961 başka kategorideki vatandaş asil ve yedek olarak hak sahibi oldu.

SAMSUN’DA İSMİ ÇIKANLAR SEVİNÇTEN AĞLADI

Samsun’da Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılacak 4 bin 350 konut hak sahibi için kura çekimleri başladı. 3 gün sürecek kura çekiminde ismi kurada ismi çıkanlar sevinç gözyaşı döktü.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut Yönetimi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 81 vilayette şehit yakınları, engelliler, emekliler, gençler ve olağan gelirli vatandaşlar için yapılacak olan 250 bin Toplumsal Konut Projesi kapsamında Samsunda yapılacak olan 4 bin 350 konutun kura çekimleri başladı. Şehit Ömer Halis Demir Kongre Merkezinde düzenlenen kura çekilişi Samsun 1inci Noterliği tarafından yapıldı. Şehit, gazi yakınlarına ayrılan yüzde 5lik kontenjana başvuran 82 kişi direkt hak sahibi olurken, yüzde 5 engelli vatandaşlara, yüzde 20 emekli ve genç kontenjanı yüzde 50 olarak olağan gelirli vatandaşlara ayrılan kontenjanlar için 3 gün sürecek kura çekimleri yapılacak.

Samsunda inşa edilecek olan 4 bin 350 konut için toplam 57 bin 741 müracaat yapıldı. 5 farklı kategoride torbalanan hak sahibi isimleri noter huzurunda kura çekimine başlanılan kuranın birinci 3 çekimini Samsun Valisi Zülkif Dağlı gerçekleştirdi. Kurada ismini duyan vatandaşlar hisli anlar yaşadı, gözyaşlarını tutamadı.

‘ÖZLEMLE BEKLEDİĞİM BUGÜNE NASİPMİŞ’

Hak sahibi olan Celil Yüksel (66), Yıllardır hasretle beklediğim şey bugüne nasipmiş. Allahım herkese nasip etsin. Çok hoş his kendim oturmak için değerlendireceğim lakin yıllar sonra çocuklara kalacak. Bu formül olmadan konut almak mümkün değil, mesken almaya gücümüz yetmezdi. Devletin bize verdiği bir imkan emekli maaşım var. Geriye kalanı ödeme talihimiz var. Bana çıkacak diye hiç ümidim yoktu. Çocuklarımın baskısı ve isteğiyle gelmiş oldum dedi.

Eşine çıkan kura sonrası çok memnun olduğunu söyleyen Sümeyye Bayraktar da (38) Şu an çok muyluyum, hiç umudum yoktu, Allah yüzümüze baktı. Cumhurbaşkanımıza selam ve hürmetlerimi yolluyor ona çok teşekkür ediyorum. Allah onu başımızdan eksik etmesin. Aileme memnun haberi verdim. Onlar da coştular. Biz 13 yıldır kiradayız, Allah nasip ederse kendi konutumuzda oturacağız diye konuştu.

Kurada ismini duyan Habibe Sağlam (64) ise Kurada ikinci sırada bana çıktı.  Çok sevinçliyim neler söylesem bilmiyorum. Birinci kere meskenim olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bahta bir gireyim, dedim katıldım. Lakin içimde çıkacak üzere bir his vardı. Artık ise çıktı çok sevindim. Çabucak konuta gidiyorum dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir