TFF’nin yabancı kuralından sonra ilk açıklaması

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, ‘Altyapı Akademileri Projesi’ kapsamında altyapı akademilerinde Türkiye modeli oluşturmak ve sürdürebilmek ismine gerçekleştirdiği kulüp akademileri ziyaretleri kapsamında Demir Küme Sivasspor’u ziyaret etti. Lider Büyükekşi’yi ve beraberindekileri, kulüp tesislerinde Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz ve idare konseyi üyeleri karşıladı. Büyükekşi, altyapı çalışmaları hakkında Lider Otyakmaz ve altyapı koordinatörü Murat Dizdar’dan bilgi aldı. Ziyarette konuşan Büyükekşi, Demir Küme Sivasspor’un 3 dönemdir üst üste Avrupa’ya gitmesinden ötürü tebrik ederek, ülke puanına değerli katkılar sağladığını söyledi.

“KENDİ ÖZKAYNAKLARIMIZA DÖNEBİLMEK ÇOK ÖNEMLİ”

Türkiye Futbol Federasyonu olarak akademi projesini önemsediklerini belirten Büyükekşi, “Kulüplerimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de Sivas’a geldik. Sivasspor’un çok hoş tesisleri var. Akademi konusunda da birçok kulüpten daha evvel yol almışlar. Bu hoş tesislerde yetenekli oyuncuları var. Türk ulusal ekibine her yıl çeşitli yaş kategorilerinde 13-14 tane oyuncu veriyorlar. Sivasspor’a hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda muvaffakiyetler diliyorum. Akademi projesi için de yaptıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Türk futbolunun kalkınması için kendi öz kaynaklarımıza dönebilmek ve kendi yeteneklerimizi keşfedip kadroda oynatabilmek çok kıymetli. İnşallah birkaç yıl içinde Harika Lig ve 1’inci Lig gruplarımız akademi konusunda birebir yere gelecek. Bu mevzuda Sivasspor bir adım önde” dedi.

Otyakmaz: “Projelere takviye vermeye devam edeceğiz”

Sivasspor Lideri Mecnun Otyakmaz ise, Büyükekşi’nin kulüplerin sıkıntılarını yakından bildiğini belirterek, “Biz de baştan beri kendisine takviye veriyoruz. Uzun vadeli projelerinde de kendisine dayanak vermeye devam edeceğiz. Bütün tesisleri yerinde görmek üzere hoş bir uygulaması var. Sivas’a geldiği için kendisine şükranlarımız sunuyorum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir