TikTok bunu konuşuyor: Köpek otobüsü

Alaska’da yaşayan Ashley ve Lee Thompson çiftinin “köpek otobüsü” görüntüleri toplumsal medyada viral oldu.

Lee Thompson, ünü hudutları aşan köpeklere özel otobüsleri Mo Mountain Mutts hakkında şunları söylüyor:

“Onları otobüse alıyoruz, oturacakları yerleri biliyorlar. Tüm takımı topladığımızda belirlediğimiz tarafa gerçek yola çıkıyoruz. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra tekrar otobüse doluşuyoruz. Sonra da onları tekrar konutlarına bırakıyoruz. Buna kapıdan kapıya köpek dolaştırma servisi denebilir”

Hayatlarını sahiden bu işten kazandıklarını ve bunun aile işleri olduğunu belirten Thompson “Faturalarımızı bu işten kazandığımız para ödüyor, kiramızı da… Karnımızı bu iş doyuruyor, yani evet, bu gerçek” tabirlerini kullanıyor.

Thompson, bu işi yapmaya iki yıl evvel eşi ile birlikte başladıklarını söylüyor ve kelamlarını şöyle sürdürüyor:

“Eşim tüm bu müddet boyunca toplumsal medya paylaşımları yapıyordu. Müşterilerimize, köpeklerle nereye gittiğimizi, kiminle yürüdüklerini göstermek için bunu bir araç olarak kullanıyordu. Sayfasını takip eden oradan buradan beşerler oluyordu. Ancak otobüsü aldığımızda takipçi sayısı büsbütün patladı.”

Thompson, köpeklerin otobüste nasıl davrandıklarını “Yalamak ve oynamak isteyen köpeklerimiz de var, biraz oynamak isteyenler de. Yerlerini korumak isteyen köpekleri bir tarafa, bunu çok kaygı etmeyen köpekleri bir tarafa koyuyoruz” kelamlarıyla anlatıyor.

Yürüyüşe başladıklarında durumun biraz daha farklı olduğunu söyleyen Thompson, “Hareket edecek büyük bir alanları oluyor. Biz buna organize kaos ismini veriyoruz” diyor.

Çiftin Mo Mountain Mutts isimli Instagram profillerini 371 bin, tıpkı isimli TikTok hesaplarını ise 1.5 milyon kişi takip ediyor.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir