İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden kırmızı bültenle aranan Sırp çete liderinin Sarıyer’de yakalandığı operasyona ilişkin açıklama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer’de bir villaya düzenlenen operasyon ve akabinde yapılan hafriyat çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı. Operasyonda, J. A. B. ismine düzenlenmiş uydurma Makedonya pasaportu ile Türkiye’ye giriş yapan Interpol’ün kırmızı bültenle aradığı Sırp çete lideri Zeljko Bojanic’in gözaltına alındığı, ihbar üzerine villanın bahçesinde yapılan hafriyatlarda ise bir bulguya rastlanılmadığı bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sarıyer’de bir villada gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğünce elde edilen bilgiler doğrultusunda; organize hata örgütü üyesi yabancı asıllı Z. B. isimli şahsın, J. A. B. ismine düzenlenmiş düzmece Makedonya pasaportu ile ülkemize geldiği ve vilayetimizde bulunduğu tespit edilmiştir.  Başlatılan çalışmalar sonucunda ismi geçen şahıs 04.11.2022 tarihinde Sarıyer ilçesinde yapılan operasyonda yakalanmıştır.  İkamette yapılan aramada; geçersiz kimlik, pasaport ve dijital gereç ele geçirilmiştir.  İkamet bahçesinde bir şahsın cesedinin gömülü olduğu istikametindeki ihbar üzerine, Cumhuriyet Savcısı talimatı ile yapılan hafriyatta rastgele bir bulguya rastlanılmamıştır.  Hususla ilgili olarak, kamuoyunu yanlış yönlendirenler hakkında gerekli yasal süreçler başlatılacaktır.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, kentimizin huzur ve iyiliğini korumak maksadıyla bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da tüm cürüm ve suçlularla uğraşını kararlılıkla sürdürecektir” tabirleri yer aldı.(DHA)

TIKLAYIN – Kırmızı bültenle aranan Sırp çete önderi Sarıyer’de yakalandı: Polis villanın bahçesinde ceset arıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir