Tesla, otomobil satışında rekor kırdı

Elektrikli araba üreticisi Tesla’nın Shanghai’daki tesiste gerçekleşen üretim eseri Model 3 ve Model Y olarak bu ay içinde toplam 83 bin 135 araç satıldı. Böylece geçtiğimiz haziran ayında satılmış bulun 78 bin elektrikli otomobillik birim aşılarak yeni bir rekor kırılmış oldu.

Çin’deki Tesla tesisinin tam kapasite çalışamadığı, mart ayına kadarki korona meselelerinden ve Gigafactory yenilenme tadilatından sonra sınırsız çalışılabilen birinci ay olan eylülde rekor satış sağlandı. Artık tam kapasite çalışma temposuna nazaran, haftada 14 bin Model Y ve 8 bin Model 3 üretilecek. Şayet satışlar da üretime ayak uydurursa 88 bin üniteye ulaşılacak demektir.

Gigafactory’den  açıklandığına nazaran şirket, yılın üçüncü üç aylık döneminde teslimatta da net bir rekor kırmış bulunuyor. Yılın son üç aylık devri için ise son açıklanan rapora bakılırsa, Tesla için dünyadaki tesislerinin tümünde öngörülen üretim, önemli bir artışla,  495 bin Model Y ve Model 3 toplamı olacak. Bunların hepsinin eksiksiz satılacağı iddia ediliyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir