Soylu: O malımız FETÖ’dür, onu da oradan alacağız

Ben bay bay Kemal üzere Amerika’nın çocuğu değil, bu milletin evladıyım. Bir de ‘Oradaki mallarına yasak koydum, yani el koydum.’ dedi. O malımız FETÖ’dür, onu da oradan alacağız inşallah.” diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Ekrem İmamoğlu artık de lider yardımcısı olacakmış. İstanbul’da ne yaptın? 4 yıldır bana bir şey söyleyin. İstanbullu bozuk otobüsleri ittiriyor, bozuk otobüsler bir yerde kalıyor, yürümeye başlıyor beşerler. İstanbul’a 4 yıldan beri düzgün spor yaptırıyor.” dedi.

Gaziosmanpaşa’da Pazariçi Mahalle Buluşması’na katılan AKP İstanbul Milletvekili adayı Soylu, İstanbulluyla buluşacak ve yalnızca bir miting yapmayacak, tıpkı vakitte tam 21 yılın muhasebesini gerçekleştirecek, “Türkiye Yüzyılı”nı anlatacak, dünyaya, mazluma, mağdura, ülkesinin insanına, gencine, bayanına, esnafına, çiftçisine, personeline memuruna umut verecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi.

Soylu, terörle, uyuşturucuyla, trafik kazalarıyla, göçmen kaçakçılığıyla, FETÖ’yle, DEAŞ’la, DHKP/C’yle çaba ettiklerini ve ”PKK’nın mezarını kazdıklarını” vurguladı.
Bakan Soylu, ayrıyeten Recep Tayyip Erdoğan’ın 85 milyonun cumhurbaşkanı, devletin de 85 milyonun devleti olduğunu kaydetti.

O MALIMIZ FETÖ’DÜR ONU ORADAN ALACAĞIZ İNŞALLAH

Amerika’nın kendisini yasaklı ve “istenmeyen adam” ilan ettiğini belirten Soylu, “50 bin kez yasak koydu. 50 bin kere istenmeyen adam oldum. Ben bay bay Kemal üzere Amerika’nın çocuğu değil, bu milletin evladıyım. Bir de ‘Oradaki mallarına yasak koydum, yani el koydum.’ dedi. Benim Amerika’da bir malım yok ki. Ne Amerika’da malım olacak. Ben de onlara bir açıklama yaptım, ‘Benim Amerika’da rastgele bir malım yok ancak bizim bildiğimiz bir malımız var.’ Malın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi; O malımız FETÖ’dür, onu da oradan alacağız inşallah.” diye konuştu.

AMERİKALI GENARELLERİ O TAZİYEYE SALYA SÜMÜK AĞLAYARAK GÖNDERECEĞİZ

Soylu, Amerika’nın, Hakkari’nin altında Hakurk’ta, öteki tarafta Hatay’ın altında Afrin’de terör koridoru kurmak istediğini söz ederek, kelamlarını şöyle sürdürdü:
“Kimlerle? Kendi generalleri orada. Binlerce tır silah yardımı yapıyor, eğitim yapıyor. Tayyip Erdoğan buna müsaade etmedi. Pençe-Kilit, Zeytin Kısmı Harekatı’nı yaptık. Yetmedi, onun üstüne Barış Pınarı’nı, Barış Kalkanı’nı yaptık. Bütün bunları gerçekleştirince terör örgütlerini oradan silip attık mı? Amerika’nın generalleri, biz orada teröristleri etkisiz hale getirdiğimiz vakit taziyeye, başsağlığına gidiyorlar PKK’ya, gördünüz mü? Bir evladınız olarak söylüyorum, Allah nasip edecek, siz 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan’a yine yetki vereceksiniz, o Amerikalı generalleri o taziyeye salya sümük ağlayarak göndereceğiz inşallah.”
Dağlarda terörist sayısının 85 olduğunu söyleyen Soylu, o dağların hepsini bildiğini, 85 teröristin Cumhuriyet’in yüzüncü yılını göremeyeceklerinin altını çizdi.

İstanbul’da Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıl belediye başkanlığı yaptığı periyottaki çalışmalarını anlatan Soylu, Erdoğan’ın bu ülkede milleti için ihtilal yaptığını, İstanbul’da da büyük hizmetlerin altına imza attığını vurguladı.
Soylu, “Tayyip Erdoğan 4 yılda demin anlattıklarımı yaptı. Ekrem İmamoğlu artık de lider yardımcısı olacakmış. İstanbul’da ne yaptın? 4 yıldır bana bir şey söyleyin. İstanbullu bozuk otobüsleri ittiriyor, bozuk otobüsler bir yerde kalıyor, yürümeye başlıyor beşerler. İstanbul’a 4 yıldan beri yeterli spor yaptırıyor.” dedi.

ERDOĞAN BU ÜLKENİN BAŞINDA HAYLİ NE APO NE SELO ÖZGÜR KALACAK

Vatandaşlara seslenen Soylu, “Allah’ın müsaadesiyle göreceksiniz, 14 Mayıs akşamı bu ülkede, pak, pak oylarınızla Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı seçilecek. Kemal’e bu millet, ‘Bay bay Kemal.’ diyecek. ‘Tayyip Erdoğan gitsin.’ diyenler, ‘Terör devleti kuracağız.’ diyorlar. Nasıl; Suriye’deki ve Irak’taki askerlerimizi geri çekecekler. Geri çekince kime bırakacaklar; PKK’ya, PYD’ye değil mi? Orada anlaşmışlar Amerika’yla. ‘Tayyip Erdoğan gitsin.’ diyenler ne diyorlar; ‘Selo’yla Apo tutsaktır, bunları hür bırakacağız.’ Şunu söyleyeyim, Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında hayli, ne Apo özgür kalacak ne de Selo hür kalacak.” diye konuştu.
Cumhur İttifakı’yla gümbür gümbür geldiklerini aktaran Soylu, daima birlikte büyük bir çaba ortaya koyduklarını lisana getirdi.

Soylu, Amerika ve Avrupa’nın seçimi kaybedeceklerini görünce panik oldukları değerlendirmesinde bulunarak, The Economist mecmuasının kapağına taşıdıkları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ve iftira ettiklerini söyledi.

“Tayyip Erdoğan size emanetimizdir.” diyen Soylu, “Benim gençlerimin pasaportu, yurt dışına çıktığı vakit, ay yıldızlı pasaportu gören gümrük memurlarının hürmetle ayağa kalktığı bir Türkiye olacak, hiç tasa etmeyin, merak etmeyin.” tabirleriyle konuşmasını tamamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir