Polis eşliğinde çocuklarını görmeye giden kadın, boşandığı erkek tarafından katledildi

İzmir’in Torbalı ilçesinde, polis eşliğinde çocuklarını görmeye giden Aslı Angi (30) boşandığı erkek tarafından katledildi. Bayana refakat eden 2 polis açığa alındı.

DHA’nın haberine nazaran olay, öğlen saatlerinde Torbalı ilçesi 7 Eylül Mahallesi 5653 Sokak’ta meydana geldi. Üç çocukları olduğu öğrenilen Mehmet Angi ve Aslı Angi, 45 gün evvel boşandı. Bir müddet sonra çocuklarını görmek isteyen Aslı Angi, argümana nazaran, 2 polis eşliğinde Mehmet Angi’nin yaşadığı konuta gitti. Aslı Angi, polisler yanında bulunduğu esnada eski eşi Mehmet Angi’nin bıçaklı saldırısına uğradı. İhbarla olay yerine sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımlarınca olay yerinde birinci müdahalesi yapılan Aslı Angi, ağır yaralı olarak Torbalı Devlet Hastanesi kaldırıldı. Aslı Angi, tabiplerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Katil Mehmet Angi gözaltına alınırken, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ise bayana refakat eden iki polis memurunun, açığa alındığı öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: KUŞKULU TUTUKLANDI, 2 POLİS AÇIĞA ALINDI

İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada Mehmet Angi’nin emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede tutuklandığı, 2 polis memurunun ise açığa alınarak haklarında isimli ve idari tahkikat başlatıldığı belirtildi.

Valiliği’nin toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi:

“Torbalı İlçesi Aytemiz Kavşağı’nda, 04.03.2023 günü saat 09.45 sıralarında yardım isteyen bir vatandaşımızın ihbarına istinaden polis grubu adrese intikal etmiş ve A.B. ile yapılan görüşmede, eski eşinin, çocuklarını kendisine göstermediğini ve polisten yardım istediğini beyan etmiştir. A.B., polis grubu tarafından refakate alınmış, çocuklarının bulunduğu ikamete geçilmiştir. O sırada konutta bulunan A.B. ile eski eşinin anne ve babası ortasında tartışma çıkmış, polis grubu her iki tarafı sakinleştirmeye ve maktulü araca bindirmeye çalışırken, binanın yan tarafında saklandığı anlaşılan kuşkulu M.A, A.B’ye hakikat koşmaya başlamış, polis memurlarının şüpheliyi durdurmaya yönelik atağına karşın A.B’yi bıçakla yaralamıştır. M.A. vücudu kuvvet ile birlikte gaz sıkılmak suretiyle etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Olayda yaralanan A.B. Torbalı Devlet Hastanesine kaldırılmış lakin yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamamıştır. Olayın şüphelisi M.A. 04.03.2023 günü çıkarıldığı isimli mercilerce tutuklanmıştır. Olaya müdahale eden takımda vazifeli 2 polis memuru, soruşturmanın selameti açısından açığa alınarak haklarında isimli ve idarî tahkikat başlatılmıştır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir