ODTÜ’de Hukuk var mı, yok mu, neden yok? ODTÜ’de Hukuk bölümü niye yok?

ODTÜ’de neden Hukuk kısmı yok? ODTÜ’de Hukuk niçin yok? ODTÜ’de Hukuk fakültesi var mı yok mu? ODTÜ’de Hukuk kısmı yok mu?

ODTÜ NEREDE?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) (İngilizce: Middle East Technical University, METU), 15 Kasım 1956 tarihinde, vaktin Türkiye Başbakanı Adnan Menderes, Karayolları Genel Müdürü Vecdi Diker ve bir küme akademisyen tarafından Ankara’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Mersin’de bulunan Deniz Bilimleri Enstitüsü ve KKTC’de bulunan ODTÜ KKK (Kuzey Kıbrıs Kampüsü) dışında bütün binaları tıpkı kampüstedir. Bugüne kadar 120 binin üzerinde mezun veren üniversitenin eğitim lisanı İngilizce’dir.

Yabancı lisanda eğitim vermek, merkezî bilgisayar sistemi kurmak, üniversite müzesi açmak, teknokent kurmak, internet irtibatı gerçekleştirmek üzere ülke çapında birçok birincisi gerçekleştirmiştir. 2014’te Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması’nda 85. sırada yer alan ODTÜ, bu listede birinci yüze girebilen tek Türk üniversitesidir.

ODTÜ’DE HUKUK YOK MU, NEDEN YOK?

ODTÜ’de tıp ve hukuk kısımları bulunmamaktadır. Genelde bu kısımlar üniversitelerde en yüksek puanlı kısımlar olarak bilinir. Lakin ODTÜ’de hem tıp hem de hukuk kısımları yer almaz. ODTÜ genel olarak mühendislik alanında tepe okullardan birisidir.

ODTÜ’de hukuk kısmı bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir