Morutan ve Cicaldau kiralık gittikleri takımlarda varlık gösteremediler!

Galatasaray ‘ın öncesi dönem Romanya’dan takımına kattığı Morutan ve Cicaldau bu dönem kiralık olarak gönderilmişti. Toplamda 10 milyon Euro yatırım yapılan iki futbolcu gittikleri ekiplerde gösterdikleri performanslarla büyük hayal kırıklığı yarattı.

FCSB takımından transfer edilen Morutan için Galatasaray’ın kasasından bonuslar hariç 3.5 milyon Euro bonservis çıkmıştı. Craivo ekibinden transfer edilen Alexandru Cicaldau içinse 6.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenmişti.

Okan Buruk dönem başındaki performanslarından şad kalmadı!

Bu dönem Okan Buruk’un dönem başında performanslarını beğenmediği ve kiralık gitmesine müsaade verdiği iki oyuncu geçen dönem bir çok müsabakada Sarı-Kırmızılı formayı giymişti. Morutan 34 maçta 3 gol, 5 asistlik performans ortaya koymuştu. Cicaldau ise 40 maçta 5 gol, 4 asistlik performansla ekibine katkı vermişti.

Morutan formasını kaptırdı!

İtalya Serie B’de Pisa kadrosunda oynayan Olimpiu Morutan birinci iki maçında bir gol, iki asistlik performans sergilemişti. 23 yaşındaki oyuncu ilerleyen haftalarda performansında büyük düşüş yaşadı. Sonraki 5 maçta mühlet alan Morutan gol ya da asist yapamadı.

Sözleşmesinde özel unsur var!

Serie B grubu Pisa Morutan’ı Galatasaray’dan 150 bin Euro karşılığında 1 yıllığına kiralamıştı. Morutan’ın en az 25 maçta 45 dakika oynaması ya da kadrosunun Serie A’ya çıkması durumunda Pisa 5,5 milyon euro karşılığında oyuncuyu almak zorunda. 

İtalya Serie B’ye şampiyonluk parolasıyla giren Pisa büyük hayal kırıklığı yaşıyor. Serie B’de 8 hafta geride kalırken Pisa, 1 galibiyet, 3 beraberlik ve 4 yenilgi aldı. Pisa’nın bu performansıyla Serie A’ya yükselmesi mucize olarak gösteriliyor.

Cicaldau’nun gol ve asisti yok!

Birleşik Arap Emirlikleri grubu Al Kalba grubunda forma giyen Cicaldau altı müsabakada forma giyerken gol ya da asist yapamadı. Sarı-Kırmızılı gruptan kiralık giden Rumen futbolcu toplamda 407 dakika mühlet alabildi. Al Kalba kadrosu Arap Körfez Ligi’nde yedi puanla sekizinci sırada yer alıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir