Bilgin: “Milletimize güveniyor, teşkilatımıza inanıyoruz”

SİVAS (İGFA) – Sivas Belediye Lideri ve AK Parti Belediye Lider Adayı Hilmi Alım, AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı ile istişare toplantısında bir ortaya geldi.

Toplantıya Bilgin’in yanı sıra AK Parti Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi, Merkez İlçe Lideri Burak Kuruçay, Gençlik Kolları Lideri Fatih Sakarya, Seçim Uyum Merkezi Lideri Eyüp Demirer, teşkilat üyeleri ve mahalle liderleri katıldı.

Toplantıda birinci olarak iştirakçilere hitap eden Merkez İlçe Lideri Burak Kuruçay, 31 Mart’ta Türkiye’nin en değerli seçimlerden birine girileceğini tabir ederek “Seçimlerin hepsi birbirinden değerlidir. Lakin bu seçim bir defa daha değerli. İnşallah 31 Mart’taki seçimlerde bizler sahayı cadde cadde, sokak sokak, hane hane tarayarak tek tek hemşehrilerimize ulaşıp hemhal olacağız. Fikirlerini, görüşlerini aldıktan sonra geçtiğimiz seçimlerden daha yüksek bir oy oranıyla Sayın Belediye Liderimizi inşallah seçtireceğiz. Biz de büyüklerin söylediği kelam üstüne kelam söylenmez. Daima bir arada gece gündüz demeden kapı kapı çalışmaya devam edeceğimize ben inanıyorum. Bu yalnızca merkez ilçede değil, merkez ilçede 65 mahalle 153 tane köyümüz var. Köylerdeki köy liderlerimizin da hepsi etkin bir halde her gün bizimle nasıl program yapsak diye görüş alışverişinde bulunuyorlar. Herkeste bir istek var istek var. Seçimi alacağımıza inanıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği üzere ‘arkasında Sivas olanın sırtı yere gelmez’. Ben de şunu söylemek istiyorum, gerisinde merkez ilçe olan Hilmi Bilgin’in de sırtı yere gelmez.” biçiminde konuştu.

‘YENİ BİR ZAFERLE BULUŞMAK HEPİMİZE NASİP OLSUN’

Seçim Uyum Merkezi Lideri Eyüp Demirer ise “Bu teşkilat bize Cumhurbaşkanımızın emanetidir. Sizler de beş yıldır bu emanete layıkıyla sahip çıkıyorsunuz. Allah hepinizden razı olsun. Uyum Merkezi Başkanlığımız olarak etkin bir halde çalışmaya başladık. Artık burası hepimizin meskeni. Hepinizi seçim uyum merkezine bekliyorum. Çalışmalarımızı, faaliyetlerimizi kentimizin her bir kolundan yürüteceğiz. Biz bayrağı %49 ile dev aldık. İnşallah vilayetimizin plakası olan %58 ve üzerinde alarak oyumuzu artıracağız. 31 Mart akşamı yeni bir zaferle buluşmak hepimize nasip olsun.” dedi.

Gençlik Kolları Lideri Fatih Sakarya da “İnşallah daima birlikte 31 Mart’ta hoş bir sonuçla Cumhurbaşkanımıza Sivas’tan takviye göndereceğiz. Ben inanıyorum ki AK Parti teşkilatlarının her kademesi merkez ilçesi, bayan kolları, gençlik kolları, vilayet teşkilatı büsbütün seçime hazır bir biçimde kitlenmiş durumda. Cumhurbaşkanımız Sivas’a güveniyor, bizlere güveniyor, teşkilatımıza güveniyor, Hilmi Liderimize çok güveniyor. Bizler de onu mahcup etmeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

AK Parti’nin büyük bir aile olduğunu kaydeden Vilayet Lideri Yusuf Tanrıverdi ise “Hepimiz eşit düzeydeyiz. Zira biz Recep Tayyip Erdoğan’ın ardında bu davaya inanmış insanlarız. Vilayet lideriyle mahalle lideri ortasında bir fark yoktur. Olmaması da lazım… Zira hepimiz birebir davaya hizmet ediyoruz. Önümüzde kıymetli bir seçim var. 31 Mart’ta kadar durmak yok, yola devam. Nasıl 23 yıldır yola devam ediyoruz, sürat kesmeden yola devam edeceğiz. Daima birlikte Hilmi Liderimizi tekrar Belediye Lideri yapacağız. Amacımız %58’in üzerine çıkmak. İnşallah bu yolda başarılı olacağız, kararlıyız, hazırız.” diye konuştu.

Son olarak iştirakçilere hitap eden Belediye Lideri Hilmi Alım, “AK Parti teşkilatının isteyip de yapamayacağı hiçbir konu yok. Bugün 65 mahallemizde birbirinden değerli, Recep Tayyip Erdoğan üzere davasına sadık teşkilatlarımız var. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu azimle, bu aşkla, bu şevkle bir defa daha 31 Mart akşamı ipi en yüksek oy oranıyla göğüsleyerek Rabbimize şükredip milletimize teşekkür edeceğiz. Biliyorsunuz alanda en büyük rakibimiz AK Parti. Bizim rakibimiz AK Parti. Biz işi ne kadar sıkı tutarsak ne kadar önemli tutarsak ne kadar çok çalışırsak sonucun ne olacağını hepimiz biliyoruz. Nereden biliyoruz bundan evvel 17 kez seçime girdik. 17 kez bunu başardık. AK Parti teşkilatları başkanının ardında dimdik kaya üzere sapa sağlam durarak her seçimde alnının akıyla başardı. Bir sefer daha bunu başaracağız. Zira biz milletimize güveniyoruz, teşkilatımıza inanıyoruz. Güçlü, kararlı ne istediğini bilen ve ne istediğini nasıl yapacağına inanan bir teşkilat yapımız var.” dedi.

Rehavete kapılmadan çalışacaklarını lisana getiren Alım, “Bizim rakibimiz rehavettir. Biz rehavete düşmediğimiz surece, Sivas’ın plakası 58 olduğu için 58 dedik. 60 olsaydı 60 derdik ve bunu başaracağız. Önümüzde çok uzun ve çok kısa bir mühlet var. Bize düşen konu bu 60 günü AK Parti teşkilatına yakışır bir halde, başkanına yakışır bir biçimde çalışmak, çalışmak, çalışmak… Biz 31 Mart akşamı her bir ferdimiz, vilayet liderinden sandık konseyi görevlisine, sandık müşavirine kadar şayet şunu diyebiliyorsak ‘ben başkanımın, partimin, teşkilatımın bana verdiği her sorumluluğu yerine getirdim’ vicdan rahatlığıyla sandıklar kapanıyorsa sonuç ne olursa olsun kazanan biziz bundan emin olun. Zira biz inancımızda seferden mesulüz. Zaferi nasip edecek olan Rabbimdir. Biz üzerimize düşeni yapmamız, gerekeni yaptıktan sonra sonuç ne olursa olsun ‘biz hakkımızda güzeli, milletin tercihi budur’ der kabul ederiz. Bugüne kadar bunu yaptık.” biçiminde konuştu.

‘İKTİDAR BİZİ YIPRATMADI’

Başkan Alım konuşmasının devamında; “3 Kasım 2002’de yola çıktık. Bugüne kadar geçen müddet içerisinde 21 yıldır iktidardayız. 21 yıllık bir partinin belediye lideri adayı olarak, vilayet lideri olarak, mahalle lideri olarak, AK Parti’den evvelki Türkiye’de alanda olmak zordu. AK Parti’den evvelki siyasette iktidar yıpratır deniyordu. Fakat Allah’a şükürler olsun iktidar bizi yıpratmadı. İktidar bizi güçlendirdi. Biz iktidarı kendimiz için kullanmadık. Biz iktidarı millete hizmet etme aracı olarak kullandık. 21 yıldır ülkenin her bir karışına, bayrağın dalgalandığı her bir metre kareye, her bir santimetre kareye hizmet götürdük. 5 yıl boyunca da sizlerle birlikte yapılması gereken, 5 yıl evvel kelam verdiğimiz hizmetlerin tamamından yakınını milletimizin buyruğuna sunduk. Güç bir 5 yıl geçirdik. Pandemidir, sarsıntıdır, farklı sebeplerle lakin buna karşın mazerete sığınmadık. Mazeret üretmedik. Millete kelam verdik ve inşallah önümüzdeki 5 yılda da sizlerin aracılığıyla biz 5 yıllık icraatlarımızı, yaptığımız hizmetleri ‘Söz verdik, yaptık! kitabıyla hazırladık. Millete ulaştıracağız. İşin özü dava arkadaşlarım. Biz aslında bir emanet taşıyoruz. Bu emanet iktidar partisi olarak milletin emaneti. 14 Ağustos 2001’de kurulup 3 Kasım 2002’de iktidara gelen ve o günden bugüne kadar kesintisiz hem lokal hem de genelde bu millete hizmet etmenin onurunu, gururunu ve tıpkı vakitte da sorumluluğunu taşıyoruz.” Dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir