Marco Materazzi’den Zaniolo, Galatasaray ve Süper Lig sözleri

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanacak olan Şampiyonlar Ligi Finali için İstanbul’a gelen Marco Materazzi, “Dünyanın en değerli ve en güçlü kulüplerinden biriyle oynuyoruz. Bizim için bu büyük bir fırsat. Güç bir müsabaka bekliyorum. Ancak tekrar de talihimiz var” dedi.

Manchester City’nin bu kupayı almasının hayal olacağını söyleyen Materazzi, “Bu kupayı alıp konutumuza götürmek bizim için mümkünlük dahilinde bir şey. Onlar için biraz daha hayal üzere duruyor” halinde konuştu.

“ZOR BİR MÜSABAKA BEKLİYORUM”

Bu maçın Inter ismine büyük bir fırsat olduğunu söyleyen Marco Materazzi, “Tabii ki dünyanın en kıymetli ve en varlıklı kulüplerinden biriyle oynuyoruz. Bizim için bu büyük bir fırsat. Ancak tıpkı vakitte bir noktada para yoksa muvaffakiyetin da gelmesinin daha güç olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden daha güç bir müsabaka bekliyorum. Lakin tekrar de talihimiz var” formunda konuştu.

“HAKAN ARTIK BİZDEN BİRİ”

Hakan Çalhanoğlu’nun kupayı İstanbul’da kaldırmasının değerli olacağını söz eden eski İtalya Ulusal Kadro kaptanı, “Hakan artık bizden biri. Çok güzel oynayacağını da düşünüyoruz. Bizden biri olduğu için de kupayı burada kaldırması onun için kıymetli olacaktır” tabirlerini kullandı.

“GALATASARAY ÇOK BÜYÜK BİR TAKIM”

Galatasaray’ı şampiyonluk için tebrik eden eski İtalyan futbolcu, “Tabii ki rastgele bir şampiyonayı kazanmak zordur. Galatasaray’da çok büyük bir grup. Hepsi benim kalbimde ve onları çok tebrik ediyorum. Galatasaray çok uygun bir ekip. Galatasaray’ın muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” dedi.

“ZANIOLO’NUN AKLINI OYUNA VERMESİ GEREKİYOR”

Zaniolo’nun başarılı bir oyuncu olduğunu söyleyen Materazzi, “Tabii Galatasaray’da İtalya’dan gelen çok oyuncu var. Bildiğim kadarıyla Zaniolo da ortalarındaki en genç oyuncu. Zaniolo başarılı bir futbolcu. Aklını oyuna vermesi gerekiyor. Bu halde de ulusal kadroda daha uygun sonuçlar elde edebilir ve kadroya girebilir” diye konuştu.

“SÜPER LİG’DEN TEKLİF GELİRSE OLABİLİR

Öte yandan İHA’nın haberine nazaran; ‘İtalyan teknik yöneticiler Pirlo ve Montella’nın akabinde Muhteşem Lig’de ekip çalıştırmak ister mi?’ halinde yöneltilen soruya Marco Materazzi, “Neden olmasın? Şayet birisi teklif ederse olabilir. Bilemiyorum” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir