Kılıçdaroğlu’ndan “8 saat nereye kayboldunuz” sorusuna yanıt

ABD ziyaretinde 8 saat ortadan kaybolması gündem olan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu müddet içinde ne yaptığına dair soruyu yanıtladı. 

“8 SAAT BOYUNCA NEREYE KAYBOLDUNUZ?”

Halk TV müellifi İsmail Saymaz, Kılıçdaroğlu’na “8 saat boyunca nereye kayboldunuz” sorusunu yöneltti. Kılıçdaroğlu, bu mühletin, TİPKEN binasının önünde açıklama yapmak için New York seyahatine harcandığını söyledi. 

Kılıçdaroğlu, bu fikrini bir gece evvel otel odasında kurmaylarına söylediğini belirtti. CHP önderi, plan gereği sabah havalimanına gitmesi beklenirken, arabayla New York’a giderek çekim yaptıklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Toplandık. ‘Hangi açıklamayı yapacağız’ diye sordular. Açıklamayı söyledim. ‘Tamam’ dediler. Kimsenin haberi olmaması lazım, olağan çalışmanıza devam edin, havaalanına arkadaşları gönderin. Havaalanında ‘Genel lider öbür yere gitti, yetişirse gelecek’ diye söyleyin dedim. Bindik otomobile, New York’a geldik. Yeri bulmak için biraz dolaştık. Sonra yeri bulduk” tabirlerini kullandı.

“GERÇEKTEN BİR GÖKDELEN”

Kılıçdaroğlu, “Binayı görünce ne düşündünüz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’den aktarılan servetle yapılan binayı görüyorsunuz. Nitekim bir gökdelen; etrafındakilere nazaran biraz daha yüksek. Tabela görmedik. İçeri girmedik.”

41 SANİYELİK VİDEO

Kılıçdaroğlu’nun TİPKEN binası önünden yaptığı paylaşım 41 saniyelik bir görüntü içeriyordu. CHP başkanı paylaşımında şu sözlere yer vermişti:

“Burası New York, Manhattan. ABD’nin en değerli iş muhiti… Tanıdığım bir ailenin gökdelenine “hayırlı olsuna” geldim. Erdoğan kim, anayasa, aile kim… Onunla ne aile konuşulur ne anayasa. Bu husus kapanmıştır.”

KAYNAK: HALK TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir