Hangi burçlar evlilik için yaratılmış? Bu burçlarla evlenenler yaşadı çünkü mutlu etmek için varlar…

Astrolojik burçlar ortasında bir evlilik için uygun bir burç bulmak konusunda bir kesin kural yoktur. Her insanın ferdî özellikleri ve tavırları farklıdır ve bu yüzden bir evlilik için uygun bir burç bulmak için insanların burçlarının yanı sıra öteki özelliklerini ve tavırlarını da dikkate almak gerekir.

Hangi burçlarla evlenmeli?

Bazı burçlar yaradılışları gereği evliliğe yatkınken, kimileriyse özgür ruhlu ve evlilik aksisi olabilmektedir. Bu durum karşısındaki burçla ahengine nazaran de değişiklik gösterir. Bir burç öbür bir burçla ahenk sağlamazken öbür bir burçla harika bir ahenk yakalar. Bu yüzden burçları tek başına pahalandırmak gereğince sağlıklı olmayacaktır. Tekrar de, evliliğe yatkın kimi burçlar vardır.

Yengeç

Evliliğe en yatkın burcun yengeç burcu olduğu su götürmez bir gerçektir. Yengeç burcu, evliliğe epey meraklıdır ve hakikat kişiyi bulunca çabucak evlenmek ister. Hatta Yengeçler, hayatında kimse yoksa bile evlenmenin hayalini kurarlar. Sevgileri tamsa ve bağlantıda bir sorun yoksa Yengeçler sevdikleriyle bir ömür bir arada yaşarlar. Hayli hassas bir yapıda olan bu bireyler, karşısındakini memnun etmeyi güzel bilirler. Böylesine hassas olmalarına rağmen, hiçbir şeyi kolay kolay unutmazlar ve yapılan yanlışı yıllar uzunluğu başınıza kakabilirler. O yüzden Yengeç insanına yanlış yapmadan evvel iki kere düşünün. Yengeçler için yanlışsız burçlar ise sevmeyi bilen ve bunu hissettiren Boğa ve Aslan burçları olacaktır.

Yengeç burcu, 22 Haziran ile 22 Temmuz tarihleri ortasında doğan bireylere verilen astrolojik bir burçtur. Bu burçta doğan bireyler ekseriyetle hassas, anlayışlı, niyetli ve esirgeyicidir. Yengeç burcu insanları da birebir vakitte fedakar, uygun kalpli ve yardımseverdir. Yengeç burcu insanları ekseriyetle evcil ve aile odaklıdır ve aileleriyle büyük bir bağlılık duyarlar. Ayrıyeten, bu burçta doğan beşerler çoklukla estetik anlayışa sahiptir ve bu nedenle sanatla ilgisi olan meslekleri tercih edebilirler.

Boğa

Boğa burcunun en kıymetli özelliği sadık olmasıdır. Sadakat bir Boğa için olmazsa olmazdır. Bir kez sevince kolay kolay vazgeçemeyen Boğalar için evlilik memnunluk için şahane bir yoldur. Boğa burcu insanı yapısı gereği konutta olmayı ve inançlı alanında kalmayı sever. Konutta olmayı seven bir burcun evliliği sevmemesi pek de mümkün değil zati. Lakin bir Boğaya aşık olduysanız dikkat! Dış görünümünüze ve şahsî bakımınıza ihtimam göstermelisiniz. Ayrıyeten maddiyat da onlar için çok değerlidir. Aksi halle dikkatini çekmeniz zordur. Fakat dikkat çekmeyi başardıysanız ve size aşık olduysa, bir ömür memnun mesut bir evlilik sizi bekliyor demektir. Boğa burcu şahsına evlilik için en uygun burçlar Yengeç ve Akreptir.

Balık

Balık burcu, en hassas ve duygusal burçlardan bir adedidir. Romantik yapısı gereği tek bir şahısla bir ömür geçirmek isterler. Boğaların tersine maddiyatla işi olmayan Balıklara kâfi sevgiyi sunduğunuzda sizi mutlaka keyifli edeceklerdir. Yalnız dikkat edin, Balıkları üzmek çok kolaydır ve kırıldıkları vakit depresyona meyillidirler. Üzüldüklerinde göz yaşlarını tutamayan bu hassas burçla bir ömür geçirmek istiyorsanız daha dikkatli olmalısınız. Akrepler ve Koçlar, Balıklar için gerçek eş adaylarıdır.

Evliliğe uzaklıklı burçlar

Bazı burçlar ise yapıları gereği evliliğe soğuk bakabiliyor. Bunlar Koç, İkizler, Yay ve Başaklardır.

Koç

Dikkatli ve başına buyruk yapısıyla evliliğe uzak bakan Koç, elbette doğru kişiyi bulduğunda bu kararı verecektir lakin başlangıçta evliliğe epeyce soğuktur.

İkizler

Namı herkesçe bilinen, kararsızlığıyla ve toplumsallığıyla ünlü İkizler burcu ise tam da bu özelliklerinden ötürü evliliğe aralıklı durur. Münasebeti eksiksiz ilerlese de evlilikten ve ciddiyetten uzak durmaya çalışan İkizler insanını da buna ikna etmek biraz sıkıntı olabilir.

Yay

Bağlanmak Yay burcunu en çok ürküten şeylerden bir adedidir. Özgürlük ve bağımsızlık arayan Yay burcu çok sevse de evlilik kararı onlar için hayli sıkıntı bir fikirdir.

Başak

Başakların en sevdiği şey sistemdir. Sistemlerinin bozulmasına tahammül edemeyen bu beşerler nizama olduğu kadar bağımsızlıklarına da düşkündür. Şayet tertiplerine ayak uydurursanız ve yönlendirilmekten rahatsız olmazsanız Başaklar için evlilik kararı o kadar da uzakta olmayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir