Enkazda Sıkışan Çocuk Yardım Bekliyor: Yaşadığı Şok Nedeniyle Konuşamıyor

Hatay’ın Antakya ilçesinde zelzelede yıkılan binada, belden aşağısı enkaz altında kalan 7 yaşlarındaki erkek çocuğu, kurtarılmayı bekliyor. Suriyeli olduğu, anne ve babasının da enkaz altında kaldığı öğrenilen çocuğun, yaşadığı şok nedeniyle konuşamadığı belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük zelzelenin vurduğu Hatay’da kent merkezi ile Kırıkhan ve İskenderun ilçelerinde yaklaşık 1200 bina yıkıldı. Merkez ilçe Antakya’da 40- 50 yıllık binaların bulunduğu Cebrail Mahallesi’ndeki meskenlerin tamamı da neredeyse büsbütün çöktü, çok sayıda kişi enkaz altında kaldı.

Vücudunun belden aşağısı enkaz altında kalan Suriyeli 7- 8 yaşlarındaki çocuk için vatandaşlar seferber oldu. Anne ve babasının da enkaz altında olduğu belirtilen çocuk, yaşadığı şok nedeniyle konuşamadı.

Beton bloğun altında sıkışan çocuk, tüm gayretlere rağmen kurtarılamadı. Bunun üzerine yurttaşlar, gece üşümemesi için çocuğu yorgana sardı, başına bere takıp, yanına da susadığı vakit içmesi için pet şişede su bıraktı.

Bugün sabahın birinci ışıklarıyla birlikte başka bölgelerde arama kurtarma çalışmaları tekrar başlarken, Cebrail Mahallesi’ne ise gruplar şimdi ulaşamadı. Küçük çocuk kurtarılmayı bekliyor.

Bu ortada binlerce binanın yıkıldığı bölgede elektrik, su, doğalgaz ve internet hizmeti verilemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir