Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs mesajı: 1 Mayıs’ı işçi bayramı yaptık

Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, geçimini kaptanlık yaparak sağlayan emektar bir babanın evladı olduğunu anımsattı.

Gençlik yıllarında İETT’de personel olarak çalışarak ter döktüğünü belirten Erdoğan, “Emeğin, alın terinin, arkadaşlarla bir sıcak somunu paylaşmanın memnunluğunu çok uygun bilirim. Ülkemize siyaset yoluyla hizmet etme uğraşımızda bu köklerimizi ve nereden geldiğimizi asla unutmadık. Sürekli sizlerin hakkını teslim etmeye çalıştık. Yıllarca istismar gereci yapılan 1 Mayıs’ı sizler için tatil ilan ettik, gerçek manada emekçi bayramı yaptık.” sözlerini kullandı.

Örgütlenme, sendikal haklar, fiyatlarla bir arada emekçi sıhhati ve güvenliğinde çok değerli adımlar attıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“2002’de 184 lira olan, yani 126 dolara tekabül eden taban fiyatı bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara yükselttik. Minimum fiyatı ve başka ücretlilerin minimum fiyat kadarki gelirlerini vergi dışı bıraktık. Ne yaptıysak bir arada yaptık, birlikte başardık, sırt sırta vererek zorlukların üstesinden beraberce geldik. İnşallah Türkiye Yüzyılı’nı da yeniden sizlerle bir arada inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin dayanağına güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününüzü canıgönülden tebrik ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaşımında, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bildirisi ile ilgili görsel de yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir