CHP’li Öztrak’tan TÜİK verilerine tepki: Kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz; bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK’in bugün açıkladığı Kasım ayı enflasyon bilgileri için, “‘Boş teneke çok ses çıkarır’. Bu kifayetsizler gürültü yaparak, dersi kaynatmak isteseler de, milletimiz sandıkta bunlara okkalı bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir, ancak yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz” yorumunu yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK’in bugün açıkladığı Kasım ayı enflasyon bilgilerine ait toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. 12 aylık tüketici enflasyonu ve besin enflasyonu datalarını paylaşan Öztrak, şunları kaydetti:

“Fiyat etiketleri şişerken, enflasyon düşüyor. Enflasyonda ‘baz mevsimi’ başladı. Tarihimizde hiç görülmemiş bir süratte enflasyonu şahlandırdılar. Beceriksizlik çıtasını o kadar yükseğe koydular ki, artık beceriksizlikte kendilerini aşamayınca, enflasyonun gazı da kesildi.


“Millet şahsen yaşadığı ekonomik yıkıma yabancılaştırılacak”

Şimdi sorumluluktan kaçmak için algı operasyonlarına sürat vermeye sıra geldi. Millet şahsen yaşadığı ekonomik yıkıma yabancılaştırılacak. Enflasyonun yüzde 19’dan, yüzde 84’e düşürüldüğüne inandırılmaya çalışılacak. Yandaş kalemler, troller, tam gaz dezenformasyon fırtınası estirecek. 


“Yeter ki bu kifayetsizlerin beceriksizlikleri hiç konuşulmasın”

Yeter ki bu kifayetsizlerin beceriksizlikleri hiç konuşulmasın. Kâfi ki tüm dünyada besin fiyatları düşerken, Türkiye’de besin enflasyonunun yüzde 102’yi aştığı, besin enflasyonunda yeni bir rekor kırıldığı, mutfaklarda yangının büyüdüğü haber olmasın. 


‘Boş teneke çok ses çıkarır’. Bu kifayetsizler gürültü yaparak, dersi kaynatmak isteseler de, milletimiz sandıkta bunlara okkalı bir ders vermeye hazırlanıyor. Kurt kışı geçirir, ancak yediği ayazı unutmaz. Bugün sorumluluktan kaçmaya çalışan, yarın sonuçlarından kaçamaz.” 


TÜİK: Yıllık enflasyon yüzde 84’e geriledi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir