Amazon’un Alexa’sı Türkiye’ye gelebilir

Amazon, kimi kullanıcılara Alexa’nın ülkemizdeki tecrübesini geliştirmek için bir ön izleme irtibatı gönderdi.

Amazon’un birinci olarak 2014 yılında piyasaya sürdüğü yapay zekâ dayanaklı sesli asistanı Alexa, ne yazık ki hala ülkemizde kullanılamıyor. Pek çok kişinin uzun müddettir Türkçe lisan dayanağıyla birlikte beklediği Alexa asistanından bugün kıymetli bir haber geldi. Teknoloji editörü Mesut Çevik, Amazon Alexa’nın Türkiye’ye gelmek üzere olduğunu gösteren bir paylaşım yaptı.

Webtekno’da yer alan habere nazaran Amazon tarafından Mesut Çevik’e gönderilen e-postada şirket, Alexa’nın Türkiye’deki ön izleme sürümü için bir davet ilişkisi sundu. E-postada “Amazon, sizi Alexa’nın geleceğini şekillendirmek için özel bir role davet ediyor!” sözlerine yer verildi. E-postada yer alan açıklamalar şu biçimdeydi:

“Amazon, sizi Alexa’nın geleceğini şekillendirmek için özel bir role davet ediyor!

Ekranlı Echo aygıtları bir dizi Alexa özelliğini keşfetmekle ilgilenecek ve hakkında bize geri bildirimde bulunacak bireyleri arıyoruz. Türkiye’deki müşterilere sunduğumuz tecrübesi güzelleştirmeye yardımcı olmak için girdilerinizi ve Alexa ile olan etkileşimlerinizi kullanacağız.

Alexa, ülkemizde kullanılamıyor olsa da dileyen kullanıcılar Amazon’un Echo aygıtını satın alarak yalnızca temel komutlarla birlikte bu tecrübeden yararlanabiliyorlar. Lakin Amazon’un yeni e-postasına bakacak olursak, Alexa çok yakın vakitte Türkiye’de de kullanılabilir olacak. Natürel bu sürecin birkaç ayı bile bulmasını bekleyebiliriz. Türkçe lisan takviyesi hakkındaysa şimdi bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir