Bayraktar tartışmasına Muharrem İnce de girdi

Seçim çalışmaları kapsamında Balıkesir’e gelen İnce, Ulusal Kuvvetler Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla selamlaştı, fotoğraf çektirdi.

Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda halka hitap eden İnce, Türkiye’nin savunma endüstrisine ait değerlendirmelerde bulundu.

“İHA’LAR SİHA’LAR KONUSUNDA TÜRKİYE BAŞARILIDIR”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İnce, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu, Amerikalılarla görüşmüş, İHA’lar ve SİHA’lara çomak sokuyor. Bakın, Balıkesir’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndan Türk milletine kelam veriyorum. İHA’lar, SİHA’lar konusunda Türkiye başarılıdır. Erdoğan’ın damadıymış, umurumda değil. Destekleyeceğim, destekleyeceğim, destekleyeceğim. Türkiye, Azerbaycan’a yardım etti. Bir CHP’li milletvekili çıktı, ‘Ne işimiz var Azerbaycan’da?’ dedi. Ben tekrar Balıkesir’den sesleniyorum. Beni cumhurbaşkanı seçerseniz, Azerbaycan’a yardım edeceğiz. Beni cumhurbaşkanı seçerseniz ‘Mavi Vatan’ı savunacağım. Türk askerinin Libya’da olmasını önemsiyorum. Akdeniz’de gaz var, o gazdan hisse almamız lazım. Ben CHP üzere düşünmüyorum. Libya tezkeresine ‘evet’ diyorum. Biz üçüncü yoluz, ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan.”

Muharrem İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde Türkiye’yi daha güçlü bir ülke yapacağını ve ülkenin zenginleşeceğini kelamlarına ekledi.

İnce, konuşmasının akabinde partililerle Anafartalar Caddesi’nden Kurtdereli Mehmet Pehlivan Heykeli’nin önüne yürüyerek halkı selamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir