Ankara’da Nerede Kan Bağışı Yapılır? Ankara Kızılay Kan Bağışı Noktaları Nereler?

Günün erken saatlerinde Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. Yaşanan zelzelenin ağır bilançosu saatler geçtikçe ağırlaşmaya devam ediyor. Etraf vilayetlerinde de büyük yıkıma neden olan zelzelenin akabinde binlerce can kaybı ve yaralı vatandaşlarımızın olduğu haberleri geliyor. Enkazlardan yaralı olarak kurtarılan vatandaşlar için Kızılay’a kan bağışı yapılıyor. Pekala Ankara’da kan bağışı nerede yapılır? Ankara Kızılay kan verme noktaları nereler?

Tüm Türkiye’nin ciğerini dağlayan 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık olarak açıklandı.

Birçok vilayette yıkıma neden olan dehşetli zelzelenin tesirinin devan ettiği gün öğle saatlerinde 7,6 büyüklüğünde bir zelzele daha meydana geldi.

Kızılay Lideri Kerem Kınık’tan kıymetli açıklamalar geldi. Sarsıntı felaketinin akabinde meskenlerini kaybeden vatandaşlar için istekte bulunan Kınık, ”Battaniye, ısıtıcı öncelikli lazım. Kışlık mont, ayakkabı, elbise, bere, atkı lazım. Lakin kullanılmamış olsun.” açıklamalarını yaptı.

Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği fecî sarsıntıların tesiriyle yıkılan binaların altında kalan binlerce vatandaşın olduğu açıklandı.

Arama kurtarama takımları, etraftaki vatandaşlar ya da kendi gayretleriyle enkazdan yaralı olarak kurtulan vatandaşlar için kan bağışının ehemmiyetine değinildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir