Avai’de Alex de Souza ile yollar ayrıldı!

Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex de Souza’nın A kadrolar düzeyindeki teknik yöneticilik mesleği hayal kırıklığıyla başladı.

Brezilya 2. Lig (Serie B) grubu Avai, kadronun teknik yöneticisi olan Alex de Souza ile yollarını ayırdığını kulübün resmi Twitter adresinden açıkladı. Yayımlanan bildiride şu tabirlere yer verildi: “Avai Futbol Kulübü olarak Alex de Souza’nın artık kulübün teknik yöneticisi olmadığını kamuoyuna bildiriyoruz. Kararı karşılıklı muahede yoluyla aldık. Alex’in yardımcıları PC de Oliveira ve Joao Cavalcanti’de kulüpten ayrıldı. Alex ve grubuna teşekkür ediyor, mesleklerinde muvaffakiyetler diliyoruz…”

ALEX’İN BİRİNCİ TEKNİK YÖNETİCİLİK TECRÜBESİ 5 AY SÜRDÜ

Fenerbahçe’nin efsanesi Alex, Avai’deki misyonuna 1 Ocak 2023 tarihinde başladı. Bu tarihten itibaren Brezilyalı teknik adam, mesleğinde birinci sefer bir A kadro çalıştırmaya başladı.

Fakat 45 yaşındaki yeni antrenör için bu başlangıç yeni bir öyküyü yanında getirmedi. Alex’in idaresinde 18 maça çıkan Avai, bu maçlarda 6 galibiyet aldı. Geriye kalan 12 maçın üçünde rakibiyle yenişemedi ve dokuz kez alandan boynu bükük ayrıldı.

Maç başına 1.17 puan ortalaması yakalayan Alex’in vazifesini bugün prestijiyle son verildi ve genç teknik adamın A kadro düzeyindeki birinci teknik yöneticilik tecrübesi 5 ay sürmüş oldu. Bu dönem Serie B’de 4 maça çıkan Avai, 4 maçta 3 puan topladı ve ligin 16. Sırasında.

ALEX DAHA EVVEL SAO PAULO’NUN U-20 KADROSUNU ÇALIŞTIRMIŞTI

Bugün prestijiyle Avai’ye veda eden Alex, geçtiğimiz dönem Brezilya 1. Lig (Serie A) grubu Sao Paulo’nun U-20 grubunu çalıştırmıştı. Brezilyalı teknik adam için bu devir epeyce parlak geçmişti. Kadronun başında 19 maça çıkan Alex, 13 galibiyet, 1 beraberlik ve 5 yenilgi ile maç başına 2.11 puan ortalaması yakalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir