Arda Turan’a vergi kaçırmaktan soruşturma açıldı

Katalan medyasının önde gelen gazetelerinden Sport, bir periyot Barcelona ve Atletico Madrid forması giyen Arda Turan hakkında vergi kabahati argümanıyla soruşturma başlatıldığını yazdı.

Sözcü’nün derlediği habere nazaran, Gelirini hakikat formda vergilendirmediği için Hazine’ye karşı toplam 828 bin Euro borcu olduğu tez edilen Arda Turan’ın iki farklı cürüm işlediği öne sürüldü. 2021 yılında Ekonomik Hatalar Savcılığı tarafından yapılan şikayet sonucunda, oyuncu hakkında soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.

Arda Turan’ın 2015’te 499 bin 740 bin Euro, 2016’da 328 bin 351 Euro vergi kaçırdığı belirtildi. Savcılık, eski ulusal futbolcunun yükümlülüklerini yerine getirmek bir yana, ferdî gelir vergisinin öz değerlendirmesini bile sunmadığını söz ediyor. Savcılık ve Eyalet Savcılığı’nın iddianamelerini sunması bekleniyor. Bu nedenle, eski ulusal futbolcunun mahkemeye çıkma mümkünlüğü var.

Ancak haberde, Arda Turan’ın mahkeme ile muahede yoluna giderek gerekli meblağı ödemesi halinde cezadan kurtulabileceği belirtildi.

Bu dönem başında mesleğine nokta koyan Arda Turan, 2011 yılında Galatasaray’dan 13 milyon Euro bonservis bedeliyle Atletico Madrid’e transfer oldu. 4 yıl Madrid grubunda forma giydikten sonra 2015’te 34 milyon Euro’ya Barcelona’ya giden Arda Turan, 2018’de Başakşehir’e imza atarak Türkiye’ye döndü. 2020’de futbola başladığı kulüp olan Galatasaray’a dönen Arda Turan, mesleği boyunca birçok şampiyonluk yaşadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir