Akşener: Birinci turda kazanacağız

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Akşener, yapılan hakaretler ve atılan iftiraların Türkiye’de artık insanların vicdanına dokunduğunu belirtti.

Seçimin Anneler Günü’ne denk geldiğine işaret eden Akşener, “Her genç annesini, babasını, anneannesini, babaannesini, kuzenini, arkadaşlarını götürüyor ve ‘bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’ diyor, birincisi bu. İkincisi, ben de bir anneyim, münasebetiyle bir anne olarak Meral’e oy istiyorum, Kemal’e oy istiyorum.” sözünü kullandı.

İktidara geldiklerinde yapacakları hizmetleri anlatan Akşener, şunları kaydetti:

“İktidarı kazanır kazanmaz 15’inden sonra çabucak 100 bin öğretmen atayacağız. 11 bin köy okulunu çabucak açacağız ve bütün köylere bir öğretmen, bir ziraat mühendisi, bir veteriner ve tekniker tayin edeceğiz. Bütün çiftçi borçlarını tekrar yapılandıracağız ve 1 yılı yalnızca faiz ödemeli sonraki 5 yıl yalnızca ana parayı ödeyeceğiniz bir sistem kuracağız. Mazotu kesinlikle indireceğiz çiftçi için. Elektrikte indirim yapacağız. Yemde, mazotta ve gübrede indirim yapacağız. Yozgat’a bir tane biyogaz tesisi kuracağız. Hem elektrik üreteceğiz hem de çok ucuza biyolojik gübre dağıtacağız. Gençlerimize 18-26 yaş kümesine ve mesken bayanlarımıza koşul ileri sürmeden 2 bin 500 lira aylık maaş bağlayacağız. Mülakatı kaldıracağız. Yozgat’taki şeker fabrikasını kapattılar, sattılar, pancar üretimi gitti. Onu tekrar tanzim edeceğiz, istihdam yaratacağız.”

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın da konuşma yaptığı miting, ÂLÂ Parti Yozgat milletvekilli adaylarının tanıtımıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir