TOKİ arsa satışları ne zaman başlıyor? TOKİ arsa satışları hangi illerde olacak? TOKİ arsa satışlarının ödeme koşulları nasıl olacak?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 vilayette 499 arsa online olarak ve açık artırma ile satışa sunulacak. Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı’nın (TOKİ) iştiraki olan Emlak İdare Müzayede’nin internet sayfasındaki bilgilere nazaran; Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 40 vilayette çevrim içi açık artırmayla satışa sunacağı emlakın ödemesi yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vadeyle yapılacak.

TOKİ ARSA SATIŞLARI NE VAKİT BAŞLIYOR?

Açık artırma, 21-22 Eylül’de saat 10.30’da iki farklı oturum halinde Ankara Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki Bakanlık Konferans Salonu’nda ve İzmir Bayraklı’daki Tepekule Kongre ve Stant Merkezi’nde yapılacak.

Çevrim içi iştirak için müracaatlar 20 Eylül Salı günü saat 10.30 prestijiyle sonlanacak.

TOKİ ARSA SATIŞLARI HANGİ VİLAYETLERDE OLACAK?

Arsalar Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak vilayetlerinde yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir