Ticaret Bakanı Muş: Tekkeköy Devlet Hastanesi 2024 yılında hizmete açılacak

TİCARET Bakanı Mehmet Muş, Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yapımı süren Devlet Hastanesi‘nin 2024 yılında tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

Ticaret Bakanı ve AK Parti Samsun milletvekili adayı Mehmet Muş, imali devam eden 250 yatak kapasiteli Tekkeköy Devlet Hastanesi inşaatında incelemede bulundu. Burada gazetecilere açıklama yapan Bakan Muş, hastane inşaatının yüzde 80’inin eylül ayına kadar tamamlanarak, ikmal ihalesine çıkılacağını söyledi. Bakan Muş, “Teknik olarak yerle alakalı hususlar ortaya çıktı ve onlar aşıldı. Hastanenin sağlıklı ve direnci ile ilgili rastgele bir aksaklık oluşmaması için teknolojinin bütün imkanları seferber edildi, kullanıldı ve taban o formda tamamlandı. Bu ister istemez hem vakit hem de işin daha sıkıntı bir formda tamamlanmasına sebep oldu” dedi.

‘SÜREÇLERİ HIZLANDIRARAK HİZMETE ALACAĞIZ’

İkmal ihalesini de süratli bir biçimde tamamlayıp 2024 içerisinde hastanenin büsbütün bitirilip tefrişatı ile bir arada hizmete almayı planladıklarını söyleyen Bakan Muş, “Dolayısıyla süreçleri hızlandırmak, firmanın hak edişlerini süratli yapıp gerekli ödenekleri de sağlamak suretiyle daha fazla gecikmesini istemiyoruz. 2024 yılı içerisinde vatandaşımıza hizmet vermeye başlamasını istek ediyoruz. Bu manada bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Hastane inşaatı son hız devam ediyor ve çalışmaları yürüyor” diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ersin Demir – Sıhhat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir