Starbucks NFT kazanmayı sağlayan platformunu duyurdu

Geçtiğimiz aylarda kendi NFT’lerini çıkacağını açıklayan ve Web 3.0 teknolojisine yatırım yaptığını açıklayan Starbucks, bugün kullanıcılara sunacağı projesini resmen tanıttı. ‘Starbucks Odyssey’ ismini taşıyan ve yılın ilerleyen vakitlerinde kullanıma açılması planlanan yeni proje, kullanıcılara pek çok yeni imkân ve tecrübe sunacak.

Webtekno’nun haberine nazaran Starbucks’ın yeni projesi, mevcut olarak kullanılmakta olan Starbucks Rewards programını bir NFT platformuyla birleştirecek. Kullanıcılar, kahve alışverişi yaptıkça mükafatlar kazanabilecek ya da bu platform üzerinden NFT alışverişi gerçekleştirebilecek. Pekala bunun dışında platform neler sunacak?

Starbucks’ın yeni projesine erişmek isteyen kullanıcılar, proje kullanıma açıldığında şirketin internet sitesinden erişim sağlayabilecekler. Mevcut hesaplarıyla platforma giriş yapan kullanıcılar, Starbucks’ın ‘journeys (maceralar)’ ismini verdiği çeşitli aktivitelerle karşılaşacak. Burada interaktif oyunlar da oynanabilecek.

Starbucks Odyssey kullanıcıları ortasında ticaret olacak

Kullanıcılar, maceraları tamamladıkça Starbucks’tan NFT formatında mükafatlar kazanabilecek. Bu NFT’ler, ‘journey stamps (macera pulları)’ ismini taşıyacak. Ayrıyeten platform üzerinde hudutlu sayıda üretilen NFT’ler de satın alınabilecek. Bu NFT’ler, Polygon blokzinciri üzerinde depolanacak ve rastgele bir kripto cüzdana gerek duymadan kredi kartı ile satın alınabilecek.

Bununla birlikte kullanıcılar, pullar toplayarak özel ayrıcalıklara sahip olabilecekler. Bunlar, mevcut Rewards programında olan ‘yıldızlardan’ farklı olacak. Bu pullar, Starbucks Reserve Roastreries ve Starbucks Hacienda Alsacia kahve çiftliği üzere yerlere davet ve ziyaret üzere tecrübelere dönüştürülebilecek. Ayrıyeten bu NFT’lerin her biri, nadirliklerine nazaran mali bedele sahip olacak ve Starbucks Odyssey kullanıcıları ortasında ticareti gerçekleşebilecek. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir