Spam’a son! Firefox tek kullanımlık e-posta ve sanal telefon numarası verecek

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından olan Firefox’un üreticisi Mozilla Vakfı, uzun bir müddettir test ettiği Firefox Relay hizmetini genişletiyor.

Gerçek e-posta adresinizi gizlemek için tasarlanan Firefox Relay, yakında sanal telefon numarası da vermeye başlayacak.

Bir blog yazısında Mozilla eser müdürü Tony Amaral-Cinotto, gelecekte spam mesaj göndereceğinden şüphelendiğiniz yahut bilgilerinizi paylaşmak istemediğiniz siteler için Firefox Relay hizmetinin kullanılabileceğini söyledi.

Firefox Relay, sanal telefon numarası ile gelecekte istenmeyen telefon aramalarını yahut SMS’leri engellemeyi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Mozilla’nın blog gönderisinde hizmeti tanıtırken kullanıcılara “Numaranı hiç düşünmeden kaç defa paylaştın?” sorusu yöneltilerek, “Kaydolduğunuzda ve hizmet kurallarını kabul ettiğinizde, telefon numaranız üzere ferdî bilgilerinizi bu şirketlerle ve tüm üçüncü taraf ortaklarıyla paylaşmayı da kabul etmiş olursunuz” ifadelerine yer veriliyor. Ayrıyeten sanal numara ile data ihlalleri ve spam arayanlar listesine girme mümkünlüğünün ortadan kalkacağı belirtiliyor.

Firefox’ın telefon maskeleme hizmeti aylık 4,99 dolardan satılacak. Şayet yıllık ödeme yapılırsa da bu fiyat 3,99 dolara düşüyor. Ayrıyeten sanal telefon numarasında ayda 50 dakika gelen arama ve 75 metin iletisi hududu bulunuyor.

Öte yandan Firefox Relay ile sınırsız e-posta oluşturmak mümkün. Lakin kullanıcılara sadece bir adet sanal telefon numarası veriliyor ve bu numara üye olunduktan sonra bir daha değiştirilemiyor. Mozilla sanal telefon numarası hizmetinin gelecekte daha da geliştirileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir