‘Reis’ filminin Emine Erdoğan’ı MHP’nin vekil adayı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili listesini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatının mevzu edildiği “Reis” sinemasında Emine Erdoğan’ı canlandıran oyuncu Hasret Balcı, MHP’nin genel seçimlerde Muğla’dan 1’inci sıra milletvekili adayı oldu. Balcı ayrıyeten, TRT’nin en uzun soluklu dizilerinden ‘Seksenler’de de rol almıştı.

MHP’nin genel seçimlerde Muğla’dan 1’inci sırada Hasret Balcı, 2. sırada Ertuğrul Avcı, 3. sırada Mevlüt Kiriş, 4. sırada Abdulkadir Tekin, 5. sırada Şevket Tokur, 6. sırada Hilmi Başpınar ve 7. sırada Neslihan Doğangül Lider aday gösterildi.

ÖZLEM BALCI KİMDİR?

Özlem Balcı, 25 Mart 1984’de Fethiye’de doğdu. Birinci ve orta tahsilini Fethiye’de gördü. Çalışmaya öğrenciyken başladı. Lisede mahallî kanallardan F Radyo & TV’de DJ’lik yaptı. Birebir kanalda haber spikerliği, metin müellifliği ve haber muhabirliği yaptı. Köyümüzde Hasret programında sunucu, Sabah Şekerleri programında direktörlük misyonunu üstlendi. Özlemce isminde kendi programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. Muğla’nın mahallî kanallarından Şah TV’de haber spikerliği yaptı. Çeşitli vazifelerinden ötürü mükafatlar kazandı. 2001 yılında Çankaya Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Memleketler arası Münasebetler Kısmı’nı kazandı. Tatil devirlerinde Fethiye’de bir tatil köyünde çocuk animasyonu ve halkla alakalar alanlarında çalıştı. Çalıştığı kurum bünyesinde animasyon aktivitelerine İngilizce tiyatro oyunları koyarak direktörlük yaptı. Çeşitli alanlarda dersler verdikten sonra üniversite eğitiminin üçüncü yılında okulu bırakıp M.S.M’de tiyatro eğitimleri almaya başladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir