Omuz Omuza kampanyasına kimler katılacak? 1 Mart 2023 TFF Omuz Omuza bağış programında kimler olacak, hangi isimler var?

Omuz Omuza programına kimler katılacak? Omuz Omuza bağış kampanyasına hangi ünlü isimler katılacak? gündemin merak edilen başlıkları ortasında geliyor. Türk futbolu depremzedeler için ‘omuz omuza’ duruyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Harika Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve yayıncı kuruluş beIN Medya Grup’un ana paydaşlığında düzenlenecek “Omuz Omuza” kampanyası, spor kanallarının ortaklaşa yayınıyla saat 20.00’de başlayacak. Pekala, Omuz Omuza kampanyasına kimler katılacak? 1 Mart 2023 TFF Omuz Omuza bağış programında kimler olacak, hangi isimler var? İşte detaylar…

OMUZ OMUZA KAMPANYASI NE VAKİT, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

A Spor, beIN Sports, Spor Smart, Sports TV, S Sport, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8’in ortak canlı yayın gerçekleştireceği “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının startını 1 Mart’ta verilecek ve 15 Haziran’a kadar devam edecek.

OMUZ OMUZA PROGRAMINA KİMLER KATILACAK?

Türkiye’yi yasa boğan zelzele felaketi sonrası futbol topluluğu, depremzedeler için uzun soluklu bir yardım kampanyasının startını bu akşam veriyor. Acun Ilıcalı’nın sunacağı ve spor kanallarının saat 20.00’de ortak canlı yayınıyla başlayacak “Omuz Omuza” kampanyasına, dünya futbolunun önde gelen isimleri de katkı sağlayacak.

Kulüp liderleri, ulusal futbolcular, teknik yöneticiler, spor basını ve sanat topluluğundan değerli isimlerin katılacağı ortak yayına; Manchester City teknik yöneticisi Pep Guardiola, Liverpool teknik yöneticisi Jurgen Klopp, Arsene Wenger, efsane futbolcular Kaka ve Guti üzere dünya futbolunun önde gelen isimleri de katkı sağlayacak.

“1 MART’TA TEK YÜREK OLUYOR, YARALARIMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına dayanak veren herkese teşekkür ederken, şu değerlendirmede bulundu:

“Futbolun ülke tarihimizde çok kıymetli bir yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde yer etmiş, milletimizi gururlandırmış bir çok muvaffakiyetin yaşandığı bir branş futbol. “Yüzyılın Felaketi” müddetince gördük ki spor; dayanışmanın da değerli sembollerinden biri. Hoş anılar biriktirmemize vesile olmuş, bizi tüm dünyada onurla temsil etmiş futbol dünyamızın bu sıkıntı günlerde bir ortaya geliyor olması çok manalı. Bir tarafında rekabet olan futbolun, gereksinim duyulduğu vakit topluluk fark etmeden birleşiyor ve tek maksat uğrunda ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların asil duruşunun da bir ispatı. Bizim sevincimiz de, acımız da bir. Bu vesileyle “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına takviye veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Yalnızca güzel günde değil, güç günde de bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine hürmetlerimi sunuyorum. 1 Mart’ta tek yürek oluyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir