‘Nalan Anne’ öğretti öğrenciler ördü

İşte örgü örmeyi bilmeyen bu öğrencilerin yardımına da kulüp sekreterinin annesi Nalan Sezer koştu. Kulübün annesi ve öğretmeni olan Nalan Sezer ile öğrenciler, sarsıntı bölgesindeki çocuklar üşümesin diye her ilmeği sevgiyle işledi.

YTÜ Çocuk ve Eğitim Kulübü, 2014 yılından beri eğitim fakültesi öğrencilerinden oluşan üyeleriyle birbirinden farklı toplumsal sorumluluk projesi düzenliyor. Kulüp, geçtiğimiz günlerde de yaşanan sarsıntı felaketinin akabinde “Bir çocuğun gülüşü dünyayı değiştirir” mottosuyla zelzele bölgesindeki çocukların yüzünü güldürmek için çalışmaya başladı. Öğrenciler zelzele bölgesindeki çocuklar için şişleri ve ipleri ellerine aldı. Kimi örmeye kimi de örgü öğrenmeye koyuldu. Yaklaşık 40 kişinin bir ortaya geldiği örgü etkinliğinde, örmeyi bilmeyenlerin yardımına kulüp sekreteri Sudem Sezer’in annesi Nalan Sezer koştu. Öğrencilerin ‘Nalan anne’ dedikleri Sezer, bir gün içinde çalışmaya katılan her öğrenciye örgü örmeyi öğretti. 48 yaşındaki konut hanımı Sezer, gençlerle birlikte olmak çok hoş diyerek şunları söyledi:

Nalan Sezer (sağda)

İLKOKULDAN BERİ ÖRÜYORUM
“Kızım Sudem bana bu atölyeden bahsettiğinde hiç düşünmeden çabucak, ‘ben de katılayım’ dedim. Yerleşke ortamında bu sefer ben öğretmen oldum. Kendi kızım da dahil olmak üzere bir çok öğrenciye örgü örmeyi öğrettim. İlkokuldan beri örgü örüyorum o sebeple benim için öğretmesi çok keyifli. Gençler de çok maharetli ve çabuk öğreniyorlar.

BÖLGEDEKİLERİ UNUTMAMAMIZ GEREK
Burada olmak hem çok hoş hem de üzücü. Hakikaten çok derin hisler yaşıyorum. Keşke bu türlü bir felaket yaşanmasaydı ve bu türlü bir çalışmaya gerek olmasaydı. Zelzele yaşandığından beri aklımız, kalbimiz daima sarsıntı bölgesindeydi. Onlarla birlikte yattık, onlarla birlikte kalktık. Üşüdüm, acıktım demeye hala utanıyorum. Umarım bu yaşananlardan bir ders çıkarabiliriz. O insanları unutmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bugün de onları unutmadığımızı ve yanlarında olduğumuzu bu formda göstermek istedik.”

‘KAMPÜSTEKİ ÖĞRETMENİMİZ ANNEM’
Deprem bölgesindeki çocuklara ufak da olsa yarar sağlamak istediklerini söyleyen YTÜ Fen Bilgisi Öğretmenliği Kısmı 3’üncü sınıf öğrencisi tıpkı vakitte Çocuk ve Eğitim Kulübü Sekreteri Sudem Sezer, “Deprem bölgesindeki çocuklara ufak da olsa yarar sağlamak istedik. Oradaki çocukları bir an olsun gülümsetebilmeyi hayal ettik. Bu fikir bile örgü örmeyi öğrenme konusunda beni motive ediyor. Annem de projemize dahil oldu. Başta bana sonrasında da arkadaşlarıma yardımcı olmaya başladı. Bu çalışmayla yerleşkedeki öğretmenimiz annem oldu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir