Muharrem İnce’den ‘Millet İttifakı’ yorumu: Altılı, yedili, karışık…

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Maraş merkezli sarsıntılardan etkilenen Hatay’ın Dörtyol ilçesinde esnafı ve çadır kentleri ziyaret etti.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, daha sonra İskenderun ilçesine geçen Muharrem İnce, çadır kentte iftarını bir ailenin çadırında yaptı.

İftarın akabinde gazetecilere açıklama yapan İnce, zelzelenin akabinde Hatay’a altıncı gelişi olduğunu söyledi.

Deprem sonrasındaki sürecin makûs yönetildiğini belirten İnce, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda çocukların barınmasından eğitimine değerli adımlar atacağını söz etti.

İktidarı ve Millet İttifakı’nın eleştiren İnce, şöyle devam etti:

“Altılı Masa hiç inanç vermiyor bana. Her an patlayacak bir dinamit üzere. Altılı, yedili, karışık. Kaçlı olduğu da karışık. Oradan da iş çıkmaz. Oradan maharet çıkmaz, iştirak çıkmaz. Ne yapacaklar? Yani Libya tezkeresi geldiğinde CHP ‘hayır’ verecek, UYGUN Parti ‘evet’ verecek. Ne olacak? Hiçbir şey olmaz. Onun için biz bu memlekete bir üçüncü seçeneğiz. Memleket Partisi olarak, Muharrem İnce Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayıdır. Onlar on yedi tanesi bir yerde, on tanesi bir yerde, biz yalnızca bir partiyle takımlarımızla seçime giriyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir