Metrobüste tacize göz yummadı: ‘Ensesinden tutup polise teslim ettim’

Olay, cuma günü saat 18.00 sıralarında Merkez Mahallesi Üniversite Metrobüs Durağı’nda meydana geldi. Teze nazaran, Beylikdüzü istikametine giden metrobüste bulunan Arif Ş., H.K. ve P.U.O. isimli bayanlara tacizde bulundu.

Yolcuların reaksiyon gösterdiği Arif Ş., polise teslim edildi. Küçükçekmece Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılan Arif Ş., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Metrobüste bayanlara tacizde bulunan Arif Ş.’yi fark ederek müdahalede bulunan Hakan Demirci, o anları anlattı. Kamu kurumunda vazife yaptığını ve akşam mesaiden çıktıktan sonra Cevizlibağ’dan metrobüse bindiğini belirten Hakan Demirci, gördükleri karşısında kayıtsız kalamadığını söyledi.

“GÖZÜNÜ KAPATMAMIŞ BİR VATANDAŞA RAST GELDİ” 

Metrobüste bir bayanın kendisine hakikat yaklaştığını tabir eden Hakan Demirci, şunları söyledi:

“Baktım bayanın yanında bir adam var. Adamın etrafında kalabalık da yoktu. Ancak bayanla bir teması var. Yerimizi değiştirmek istedim, adam çabucak tarafını değiştirdi. Onun yan tarafında başı dönük başörtülü bir bayan vardı, ona hakikat temas etmeye çalıştı. O bayan da uzaklaştı. Döndü, art tarafında yabancı asıllı bir bayan vardı. Onun kalçasını elledi.

Bunu görünce o anda adamı ensesinden tuttum. Emniyet güçlerine teslim etmek için ‘Gel buraya’ dedim. Yabancı asıllı bayan da ‘Ne yapıyorsun’ stilinde bir şey dedi. Yanımdaki bayan da ‘Evet bana da temasta bulundu’ dedi. Beşerler adama vurmaya çalıştı. Ben onu metrobüsten indirip gelen emniyet güçlerine teslim ettim.

Bir yolcunun çektiği ve yayınlanan haberlerin altına tacizci olduğunu nereden anladığıma dair yorumlar yazmışlar. Adam bayanların etrafında dönüyordu. Üç bayana da tıpkı halde tacizde bulundu. Arkadaşlar gözünüz açık olsun. Seyahatler sırasında araçlarda emniyet gücü yok, müdahale edip gereğini yapmak gerek.

2 bayan da şikayet etti. ‘Gözünü kapatmamış’ bir vatandaşa rastladı. Toplu taşımada bayanlarla arayı korumak gerek. Bayanlara temas ettiniz mi bu tacizdir. Diğer açıklaması yok. Adam da kabul etti. ‘Ben uygun bir adamım’ dedi. Özür diledi. Buna katılmıyorum” formunda konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir