MASKİ yağış boyunca sahadaydı

MANİSA (İGFA) – Yağışın en tesirli olduğu Manisa merkezde misyonunun başında olan takımlar sabahın birinci ışıklarına kadar yaptıkları müdahaleler ile rastgele bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan gök gürültülü sağanak yağış ikazının akabinde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü grupları teyakkuza geçti. Manisa merkez ve ilçelerinde gün uzunluğu tesirli olan sağanak yağışta alanda olan gruplar yağmur nedeniyle dolan ızgaraları temizledi. Ana kanalizasyon çizgileri da yapılan müdahaleler ile açıldı. Bilhassa en çok yağışı alan Manisa merkezde vazifeli olan takımlar sabahın birinci ışıklarına kadar özveriyle çalışarak rastgele bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçti.

Kanalizasyon Dairesi Lideri Cem Çöllü, “Sabah erken saatlerde başlayan sağanak yağışın akabinde tüm gruplarımızla alandaydık. Yağışın olumsuz tesirlerini en aza indirmek için ağır mesai harcadık. Yağış esnasında da ızgaralara taşınan gereçleri temizledik. Ana kanalizasyon çizgilerine da süratli müdahale sağlayarak, tedbirlerimizi sürdürdük. En çok yağışı alan Manisa merkezde canla başla çalışan takımlarımız sabahın birinci ışıklarına kadar mazgal ve rögarların paklığını yaparak su akışını sağladı, kısmi su birikintilerine de müdahale etti. Gruplarımızın süratli müdahalesi ve özverili çalışmalarıyla rastgele bir olumsuzluk yaşanmadı. Vatandaşlarımızın rastgele bir mağduriyet yaşamaması için tüm gruplarımız ile her an alanda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir