Kocaeli’de yılbaşı gecesi için eğlence merkezlerine saat ayarı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin aralık ayının ikinci encümen toplantısı Birinci Hukuk Müşaviri Av. Necmi İtina başkanlığında gerçekleştirildi.

Encümende Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı’nın teklifi üzerine kent genelindeki cümbüş merkezilerinin yılbaşı gecesi için kapanış saatiyle ilgili düzenlemeye gidildi. Ayrıyeten haftalık düzenlenen encümende Başiskele’de bulunan iş yerleri için açık teklif yolu kiralama ihalesi gerçekleşti. Kirama ihalesi düzenlenen iş yeri için mevcut işletmecileri tarafından teklif verildi. Yahya Kaptan Dolunay Sokaktaki kafeteryayla yeniden birebir noktadaki çay bahçesi ve İzmit Erenler Mahallesinde bulunan toplumsal tesisinin kiralama ihalesi için tarih belirlendi.

İŞLETMELER İÇİN KİRALAMA İHALESİ

Başiskele Salim Dervişoğlu Caddesinde bulunan unlu mamuller üretim satış yerinin mevcut işletmecisi Turan Mutay 5 bin 50 TL+ KDV teklifte bulundu. Tekrar Başiskele’de bulunan lokanta için mevcut işletmeci İsmail Yinelek 4 bin 770 TL+KDV teklif verdi. Ömerağa Mahallesi Abdurrahman Yüksel Caddesinde bulunan taksi durak yeri için Serhat Kurnaz, Mustafa Yaraş, Ali Demir, Alaettin Çırak Burçin Bıçakçı, Zülfiye Ekinci, İsmail Kanpara ismine Serhat Kurnaz 4 bin 800 TL + KDV teklif verdi.

YILBAŞI GECESİ YERLER 03.30’A KADAR AÇIK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısında, Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Başkanlığı’nın teklifi üzerine kent genelindeki farklı uygulamaların tereddütlere yol açmaması, genel güvenlik ve asayişin sağlanması için yılbaşı gecesi umuma açık istirahat ve cümbüş yerlerinin kapanış saatleri ile ilgili düzenlemeye gidildi. Buna nazaran 31 Aralık 2023 Pazar gecesi faaliyet göstermek isteyen umuma açık istirahat ve cümbüş yerlerinin saat 03.30’a kadar açık olması kararlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir