Kılıçdaroğlu’ndan Alaattin Çakıcı’nın “Hükümet istifa” sloganı atan taraftarlara yönelik sözlerine tepki

Kahramanmaraş merkezli iki zelzele 11 vilayette büyük yıkıma neden olurken, sarsıntıda 44 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Zelzelenin yaralarının sarılması için çalışmalar devam ederken evvel Fenerbahçe sonra ise Beşiktaş maçlarında hükümete yönelik “istifa” davetleri yapıldı. Tribünlerden yükselen “Hükümet istifa” sloganları siyaset sahnesinde de tansiyona neden oldu.

BAHÇELİ’DEN “MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANSIN” ÇAĞRISI

Mhp Genel Lideri Devlet Bahçeli yapılan bu tezahüratlar sonrası maçların seyircisiz oynanması davetinde bulunurken, aksiyonun farklı karşılaşmalarda da devam etmesi üzerine Beşiktaş kulübündeki üyeliğinden istifa etti.

ÇAKICI’DAN TRİBÜNLERE YÖNELİK SERT İFADELER

Bahçeli’ye yakınlığıyla bilinen Alaattin Çakıcı da dün yaptığı paylaşımla tribünlere ve muhalefete yönelik sert tabirler kullandı. Çakıcı’nın açıklamalarına ise CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan akşam saatlerinde cevap geldi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ÇAKICI’YA REAKSİYON: HEPİNİZLE HESABIMIZ VAR

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Türk milletini, gençlerimizi hiçbir yasa dışı oluşumun tehdit etmesine müsaade vermeyiz. Herkesin safı netleşsin. Sarsıntıda canla başla çaba eden gençlerden mi yanasınız, yoksa toplumsal medyadan tehdit iletileri yayınlayanlardan mı? Beşli Çeteler, mafyalar, çantacılar, rantçılar… İnanın hiç fark etmez, hiç! Hepinizle hesabımız var. Artık oturun bana tehdit mektupları yazın. Herkes olması gerektiği yere gidecek, bu da benim kelamım olsun.”

ALAATTİN ÇAKICI NE DEMİŞTİ?

Alaatin Çakıcı, toplumsal medya hesabından yayımladığı iletide, şu sözleri kullanmıştı; “Son yüzyılın en büyük doğal afeti ülkemizde yaşanmıştır. Sayın devlet liderimiz, devletimizin tüm ünitelerini, milletimizle birlikte genel liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ devlet ve millet ile el ele anında müdahale edilmiştir. Zelzelede hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet dilerim. Yaralılara olan vatandaşlarımıza rabbimden acil şifalar niyaz ederken rabbimin rahman olan ismiyle rahmeti üzerlerine olsun birlik ve beraberlik olması gerekirken her zamanki provokatörlük yapan muhalefet sarsıntıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin üzerinden hükümete ziyan vermek için tekrar bölücülük yapmışlardır. Fenerbahçe tribününde başlayan dozunu arttıran bir gün sonra Beşiktaş- Antalyaspor maçında Antalyaspor tribününde devam ihanetlerini devam ettirmişlerdir. Beşiktaş Çarşı kümesi bu duruma müdahale etmiştir. Kulüp liderlerinin bu ihanete ortak olmadıkları inancındayım. Bu ihaneti organize eden kim ise bu ihanetlerde kim faal misyon almış ise Allah’ın laneti üzerlerine olsun devlet ve milletine bağlı olanlar bu ihaneti asla unutmayacaklar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir