Kerem Kınık’ın hocası ‘Beni affedin’ diyerek paylaştı: Utanıyorum

Deprem felaketinin akabinde afetzedelerin çadır gereksinimi hala karşılanmadı. Bu mevzuda birinci günden itibaren Kızılay’a yansılar sürerken kurumun ‘bedelsiz’ sağlaması gereken çadırları sattığı ortaya çıktı.

Deposundaki çadırları sarsıntının birinci haftasında AHBAP Derneği’ne 46 milyon liraya sattığı doğrulayan Kızılay Lideri Kerem Kınık, parayı yeniden çadır üretmek için kullandığını argüman ederek “işbirliğimiz ahlaki, yasal ve akılcı” sözlerini kullandı. Daha sonra Kızılay’ın Türk Eczacılar Birliği’ne de çadırları parayla sattığı ortaya çıktı, reaksiyonlar çığ üzere çoğaldı.

Karar’da yer alan habere nazaran, İstanbul Tıp Fakültesi çocuk kardiyolojisi ve çocuk romatolojisi bilim kısımları eski lideri Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, eski öğrencisi Kınık’a Twitter hesabından reaksiyon gösterdi.

‘UTANIYORUM, BENİ AFFEDİN’

Kınık’ın hocası olmaktan utandığını söyleyen Ömeroğlu, Kınık’a tıp etiğini öğretemediklerini belirterek af diledi:
“Ahbap’a sarsıntının en acil birinci günlerinde çadır satan Kızılay’ın lideri Dr. Kerem Kınık’ın hocası olmaktan utanıyorum. Beni ve öbür hocalarını affedin, muhakkak ki ona tıp etiği öğretememişiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir