İran teknik direktörü Queiroz’dan ABD maçı öncesi açıklama: Partiye katılın ve eğlenin

İran Ulusal Ekibi Teknik Direktörü Carlos Queiroz, B Kümesi’nde yarın oynayacakları kritik ABD maçı için “Yarın iki kadronun da tek gayesi olacak, ikinci tıp. Partiye katılın ve eğlenin.” dedi.

FIFA Medya Merkezi’nde büsbütün dolu basın toplantısı odasına İranlı gazetecilerin alkışları eşliğinde giren 69 yaşındaki Queiroz, öz inancı, rahatlığı ve tansiyonu artırmaktan kaçınan halleriyle dikkati çekti.

Gazetecilerin iki ülke ortasındaki kutuplaşmanın yarın maçı nasıl etkileyeceği tarafındaki ısrarlı sorularına Portekizli teknik adam, “Sizi anlıyorum. Yarın iki grubun da tek amacı olacak, ikinci çeşit. Partiye katılın ve eğlenin. Futbolda hoşluk kazansın. Yarın yalnızca kazanabilmeyi istiyoruz.” cevabını verdi.

Basın toplantısında diplomatları aratmayan bir performans sergileyen Queiroz, insan hakları, ırkçılık ve acı çeken beşerler için dayanışma davetinde bulunurken, “okul hücumlarında ölen çocuklar”ı da unutmadı.

Kariyerinde ABD’de kadro çalıştırdığını ve kendisi için de özel bir maç olacağını belirten Queiroz, “Elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışacağız. Rakibimiz düzgün bir ekibe sahip. Bizim amacımız ve odağımız tıpkı. ABD çok uygun iki maç çıkardı. Çok sıkıntı bir maç olacağı aşikâr. Nasıl başladığımız değil, nasıl bitirdiğimiz kıymetli olacak. Yarın daha âlâ, daha güçlü, daha motive bir kadro olamaya gereksinimimiz var. Şayet ikinci tipe çıkarsak İran’ın katıldığı 6 turnuvada bu birinci defa olacak.” diye konuştu.

Queiroz, ABD karşısında savunmada âlâ organize ve topa sahip olmayı, yakalandıkları durumlardan sonuç almayı istediklerini söyledi.

Deneyimli teknik adam, kendisi ve ulusal grubuyla ilgili tenkitlerine sert cevap verdiği Alman futbol adamı Jurgen Klinsmann ile ilgili soruyu cevapsız bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir