Günün polemiği: “Yayın aralarında anlattıklarını anlatmayacağım”

Kemal Öztürk, bugün seçimlerle ilgili kaleme aldığı köşe yazısını Twitter hesabından Sevilay Yılman’ı etiketleyerek şu notla paylaştı:

“ŞİMDİ SIRA BENDE”

“3. Seçim yazılarımda Malatya’da Erdoğan’ın açık orta önde olduğunu yazdığımda, Malatyalı olan Sevilay Yılman çektiği görüntülerde ve toplumsal medyada Malatya’da durumun asla bu türlü olmadığını söyledi ve beni “iktidarı destekleyen saklı algıcı” olmakla suçladı. Malatya’da Erdoğan yüzde 69.3, Kılıçdaroğlu 27.2 aldı. Kendi memleketindeki durumu bile bilemeyen, bana iftira atan, çamur sıçratan Sevilay Yılman “gizli değil açıktan” kaybeden ilan ediyorum. “

“GİZLİ ALGI GAZETECİLİĞİ”

Sevilay Yılman Öztürk’e karşılık verdiği paylaşımda şu sözleri kullandı:

“Kemal Malatya sonucunu bildiğin için tebrik ederim lakin bu senin bâtın algıcı olduğun gerçeğini değiştirmez! Seçim uzunluğu Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na dayanak vermek için daima bu tekniği kullandın! Allah var tesirli de oldun. Zira AK Parti’nin seni devre dışı bıraktığı, dışladığı için muhalif olmuştun ve adeta savaş açmıştın ve de bu yüzden Habertürk’e muhalif kontenjandan eklenmiştin. Okur ve izleyende algın buydu. Yazılarında, yorumlarında arşivlerde duruyor. Yayın ortalarında söylediklerini hiç anlatmayacağım. Ve fakat sonra döndün tekrar. Olabilir. Dönebilirsin. Ancak bunu açıkça söylemek yerine hala eskisi üzere ekranlarda, “muhalifmiş, tarafsızmış” üzere yapıp alttan alttan Erdoğan’a, Cumhur İttifakı’na hizmet edip algı yaptın. Gazeteciliği çıkarların doğrultusunda kullanıp, prensipsizlik yaptın. Bunu ben değil, seninle o çatı altında mesai yapan herkes biliyor. Bilmeyenler vardı. Habertürk’teki o birinci doğrucu davutluğuna hayranlık duyan yakın arkadaşlarım dahi senin bu tuhaf hallerine mana veremeyenler vardı. Arayıp, “Ne yapmaya çalışıyor bu Kemal Öztürk?” diyenler vardı.

İşte ben onlara işin doğrusunu anlattım. “ARKADAŞ İKTİDARI DESTEKLİYOR YÜREKTEN FAKAT BUNU AÇIKTAN YAPMAK YERİNE, SİZ ÜZERE ONU TARAFSIZ GÖRÜP FİKİRLERİNE İTİMAT EDENLERİ ZIMNÎ ALGI YAPARAK ERDOĞAN VE İKTİDARINI DESTEKLEMEYE İKNAYA ÇALIŞIYOR!” Ve ben bunu yaparak yanin senin gerçek niyetini ortaya dökerek genç gazetecilere, hocalarının, “Gizli Algı Gazeteciliği”ni derslerde anlatabilmeleri için çok hoş bir örnek sundum. Büyük bir hizmet sundum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir