Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: Artık bıçak kemiğe dayandı

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Alanyaspor karşılaşmasının akabinde basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Bu stil bir yaklaşımı topluluk olarak beklediklerini belirten Dursun Özbek, “Böyle bir operasyonu bekliyorduk. İki haftadır Türk futbolundaki adaletin tecelli etmesi için her türlü kapıyı çaldık. Bizim telaffuzlarımız yalnızca Galatasaray için değil. Türk futbolunda adaletin eksikliği, her kulüp tarafından hissediliyor. Biz de bunun davetini yapıyoruz. Bunun eksikliği, Türk futboluna giderek ziyan veriyor” dedi.

Dursun Özbek açıklamalarına şu formda devam etti:

“Değerli TFF, pahalı MHK, pahalı hakemler; Galatasaray’ın önünü bu türlü iki kırmızı kartla falan kesemezsiniz. Ali Palabıyık, vazifesini tam yapamadı. Biraz daha kırmızı kart gösterip, Galatasaray’ı hükmen mağlup etmesi lazımdı. Bu maçı seyrettiğinizde neler hissettiniz? VAR, niçin var? Kırmızı kartın yanlışsız olup olmadığını anlamak için VAR’a gidemez miydi? VAR, ne vakit devreye girecek?”

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’ye seslendi ve “Sayın Büyükekşi, önümüzde daha uzun bir maraton var. Lütfen sözlerinizin gerisinde durun ve bunların temizlenmesi için elinizden geleni yapın. Artık bıçak kemiğe dayandı, buradan öteye köy yok. Kendisi de bunla uğraş ettiğini, bu manadaki işlerin önünü kestiğini, bir kısmının içeride olduğunu kendisi söyledi. Sayın Büyükekşi’ye bunları hatırlıyorum. Lütfen sözlerinizin gerisinde durur. Türk futbolunu çıkmaza götüren bu klikleri temizleyin” tabirlerini kullandı.

Ali Palabıyık’a seslenen Dursun Özbek, “Bir grubun hakkını yemek sizi rahatsız etmiyor mu? Ey Ali Palabıyık, sen bu gece kafanı nasıl yastığa rahat koyacaksın. Ben, MHK’nın yahut TFF’nin lideri olsam uyuyamam. Bir kadronun yazgısıyla göz nazaran göre oynamak kabul edilebilir bir şey değil” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir