Galada kalp krizi geçirmişti! Usta oyuncu Muhlis Asan 40 günlük yaşam savaşını kaybetti

Oyunculuk mesleğine 1985’te ‘Kaşık Düşmanı’ ile başlayan Muhlis Asan, evvelki akşam ‘Unutma Bizi’ isimli tiyatro oyununun galasına katıldı. Arkadaşlarına takviye olmak için giden Asan, bir müddet sonra kendini âlâ hissetmediğini belirterek arkadaşlarına, “Kendimi uygun hissetmiyorum, oyuna kalamayacağım” diyerek salondan ayrıldı.

7 DAKİKA BOYUNCA KALBİ DURDU

Edinilen bilgiye nazaran taksiye binip ablasıyla birlikte konutuna dönen Muhlis Asan, bir müddet sonra kötüleşti. Ablası tarafından hastaneye kaldırılan Asan’ın yapılan denetimler sonucu kalp krizi geçirdiği öğrenildi. Muhlis Asan’ın 7 dakika boyunca duran kalbi hastanede yapılan müdahaleyle tekrar çalıştırıldı. Ağır bakıma alınan Asan, tedbir gayeli olarak uyutuldu. Her gün uyandırılarak durumu denetim edilen Asan, hekimlerinin 40 günlük eforuna karşın bugün akşam saatlerinde kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

SON SEYAHATİNE UĞURLACAK

Ailesi usta oyuncunun vefat haberini toplumsal medya hesabından duyurdu. Usta oyuncu, bugün öğle Şişli mescidinde kılınacak cenaze namazından sonra Ayazağa mezarlığına defnedilecek.

MUHLİS ASAN KİMDİR?

1958’de Iğdır’da dünyaya gelen Muhlis Asan, birinci profesyonel oyunculuk mesleğine 1976’da 18 yaşındayken Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu bünyesinde başladı.

Muhlis Asan, ‘Hamdi Ne Umdu Ne Buldu’, ‘Halkın Gücü’, ‘Deprem’ ve ‘Zulüm’ üzere oyunların yanı sıra 1982 ve 1986 ortasında Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda ‘Alman Gelin’ ve ‘Yıl 1921’ oyunlarında sahneye çıktı. Zafer Diper’e ilişkin Bizim Tiyatro’da ise ‘Woyzeck Oyunu’, Müjdat Gezen’le ‘Gırgıriye Müzikali’, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, ‘Ne Yazık ki Namuslu’ ve ‘Sarı Çizmeli Oyunları’nda da rol aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir