Futbol dünyası depremzedeler için “Omuz Omuza” veriyor! Ortak canlı yayına dünyaca ünlü isimler katılacak

Türk futbolu depremzedeler için ‘omuz omuza’ duruyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Muhteşem Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve yayıncı kuruluş beIN Medya Grup’un ana paydaşlığında düzenlenecek “Omuz Omuza” kampanyası, spor kanallarının ortaklaşa yayınıyla saat 20.00’de başlayacak.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER KAMPANYAYA KATKI SAĞLAYACAK

Kulüp liderleri, ulusal futbolcular, teknik yöneticiler, spor basını ve sanat topluluğundan kıymetli isimlerin katılacağı ortak yayına; Manchester City teknik yöneticisi Pep Guardiola, Liverpool teknik yöneticisi Jurgen Klopp, Arsene Wenger, efsane futbolcular Kaka ve Guti üzere dünya futbolunun önde gelen isimleri de katkı sağlayacak.

SPOR KANALLARI ORTAK CANLI YAYIN GERÇEKLEŞTİRECEK

A Spor, beIN Sports, Spor Smart, Sports TV, S Sport, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8’in ortak canlı yayın gerçekleştireceği “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının startını 1 Mart’ta verilecek ve 15 Haziran’a kadar devam edecek.

“1 MART’TA TEK YÜREK OLUYOR, YARALARIMIZI BİRLİKTE SARIYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına takviye veren herkese teşekkür ederken, şu değerlendirmede bulundu:

“Futbolun ülke tarihimizde çok kıymetli bir yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde yer etmiş, milletimizi gururlandırmış bir çok muvaffakiyetin yaşandığı bir branş futbol. “Yüzyılın Felaketi” müddetince gördük ki spor; dayanışmanın da kıymetli sembollerinden biri. Hoş anılar biriktirmemize vesile olmuş, bizi tüm dünyada onurla temsil etmiş futbol dünyamızın bu güç günlerde bir ortaya geliyor olması çok manalı. Bir tarafında rekabet olan futbolun, muhtaçlık duyulduğu vakit topluluk fark etmeden birleşiyor ve tek hedef uğrunda ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların asil duruşunun da bir ispatı. Bizim sevincimiz de, acımız da bir. Bu vesileyle “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına dayanak veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Yalnızca uygun günde değil, güç günde de bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine hürmetlerimi sunuyorum. 1 Mart’ta tek yürek oluyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir