Fındık bahçesinde gömülü bebek cesedi bulundu! Annenin ifadesi ortaya çıktı

Olay, 6 Ekim’de Karşıyaka Mahallesi 933’üncü Sokak’ta meydana geldi. Teze nazaran, 12 Eylül’de kız çocuk dünyaya getiren Bilge Çapa, bebeğin rutin denetimlerinin yapılması için aile hekimliğine davet edildi. Davet sonrası Bilge Çapa, polise giderek bebeği için kayıp ihbarında bulundu. Çalışma başlatan takımlar, bebeğe dair iz bulamayınca araştırmayı derinleştirdi. Gözaltına alınan Çapa, sorgusunda, bebeğini fındık bahçesine gömdüğünü itiraf etti. Bahçede arama yapan gruplar, 2 günlük olduğu belirlenen bir kız bebeği cesedi buldu. Emniyetteki süreçlerinin akabinde Bilge Çapa, ‘kasten öldürme’ kabahatinden tutuklandı.

‘SABAH UYANDIĞIMDA BEBEĞİN ÜSTÜNDE YATTIĞIMI FARK ETTİM’

Bilge Çapa, tabirinde, kent merkezinde bir kafede çalıştığı sırada tanıştığı S.Ö. (30) ile birliktelik yaşadığını ve daha sonra gebe kaldığını söyledi. Tabirinde, emzirdiği sırada uyuyakaldığını ve sabah uyandığında bebeğini hareketsiz bulduğunu anlatan Çapa, “Kafede çalıştığım sırada S.Ö. ile tanıştım. Görüşmeye başladık. Kendisiyle cinsel birlikteliğimiz oldu. Bu ilgiden 4 ay sonra gebe olduğumu fark ettim. Korktuğum için kimseye söyleyemedim. Bebeği Ordu Doğum Hastanesi’nde 12 Eylül’de dünyaya getirdim. Bir gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldum. Bebeğimi alarak ailemden farklı yaşadığım meskenime götürdüm. Bebeğim ağladığı için, aç olduğunu düşünerek, emzirmeye başladım. 14 Eylül’de göğsümde emzirdiğim sırada uyuyakalmışım. Sabah uyandığımda bebeğin üstünde yattığımı fark ettim. Baktığımda nefes almıyordu ve hareketsiz yatıyordu. Öldüğünü anladım. Ne yapacağımı bilemedim. O panikle bebeği konutumun çatısına sakladım” dedi.

‘BEBEĞİN DENETİMİ İÇİN HASTANEDEN KIZ KARDEŞİM ARANMIŞ’

İtirafta bulunan Çapa, “Bir müddet sonra aile hekimliğinden kardeşimi aramışlar. Bebeği denetime getirmediğimi söylemişler. Kardeşimin gebe olduğumdan bilgisi yoktu. Akabinde kardeşim benimle konuştu. Bebeğin nerede olduğunu sordu, bu işin makûs sonuçları olacağını söyledi. Ben de bunun üzerine 6 Ekim’de bebeği çatıdan alarak, konutumuzun gerisindeki fındık bahçesine saat 01.30 yahut 02.00 sıralarında gömdüm. Sabah karakola giderek bebeğimin kayıp olduğu tarafında ihbarda bulundum. Polis arama yaptı. Hiçbir şey bulunamayınca, beni emniyete çağırdılar. Gittiğimde dayanamayarak olayı anlattım” tabirlerini kullandı.

‘BEBEĞİN BENİM OLUP OLMADIĞINI BİLMİYORUM’

Bebeğin babası olduğu savıyla gözaltına alınan S.Ö.’nün ise sözünde, “Bilge Çapa ile cinsel birlikteliğim oldu. Gebe olduğunu bana söylemedi. Bebeğin benim olup, olmadığını da bilmiyorum” dediği belirtildi. Öte yandan bebeğin kesin vefat nedeni ve babasının kim olduğu isimli tıp kurumundaki incelemenin akabinde netlik kazanacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir